Nie poprowadzi auta przez wakacje. Przesadził w obszarze zabudowanym

Zbyt szybka jazda w obszarze zabudowanym oznacza konsekwencje. Nieodpowiedzialny 24-latek musi pogodzić się z faktem, że okres wakacyjny spędzi bez możliwości samodzielnej jazdy samochodem.

Niestosowanie się do przepisów w zakresie ograniczeń szybkości, jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przez zmotoryzowanych. Szczególnie niebezpieczna jest brawurowa jazda w obszarze zabudowanym. Jeśli kierowca zostaje przyłapany na poruszaniu się z prędkością wyższą o ponad 50 km/h, musi liczyć się z wysokim mandatem i przede wszystkim czasową utratą prawa jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Oleśnicy (woj. dolnośląskie), podczas patrolowania powiatu oleśnickiego kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. W miejscowości Boguszyce zauważyli zbyt szybko przemieszczającego się Volkswagena. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że osobówka poruszała się z szybkością 139 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali kierującego.

Pojazd prowadził 24-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Sprawca wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 2500 zł, a do jego konta dopisanych zostało 10 punków karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo jazdy zostało zatrzymane na trzy miesiące. Młody człowiek przez wakacje będzie musiał oglądać drogę z fotela pasażera.

O tym warto pamiętać

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA