Toyota RAV4 w nowej, ciekawej wersji. Polscy leśnicy byliby zachwyceni

Toyota RAV4 to jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Polsce. Dlatego nie mamy wątpliwości, że wielu kierowców nad Wisłą na pewno zainteresowałoby się wersją Woodland.

Toyota to hegemon na polskim rynku, który w czasach kryzysu dorobił się statusu prawdziwego giganta i tylko odskakuje rywalom z miesiąca na miesiąc. W kwietniu 2022 r. Japończycy sprzedali w Polsce aż 6 388 samochodów. Druga marka na liście, Skoda, mogła się pochwalić wynikiem 2821 sztuk. A Toyota RAV4 znalazła się wśród dziesięciu najpopularniejszych modeli na siódmym miejscu. Nazywanie RAV4 jednym z ulubionych SUV-ów Polaków nie jest więc przesadą.

O sprzedaży nowych samochodów i sytuacji na rynku więcej informacji znajdziesz na stronie głównej gazety.pl

Zobacz wideo Na rynku crossoverów dzieje się dużo, a jedną z nowości na nim jest Lexus UX. Sprawdzamy, jak jeździ

Nowa wersja w polskiej ofercie

Dlatego każda wersja specjalna jest godna uwagi. Zwłaszcza, że czasem takie trafiają i na nasz rynek, czego najlepszym przykładem może być bardzo ciekawie stylizowana RAV4 Adventure, która zadebiutowała w Polsce całkiem niedawno. Aktualnie to jedna z dwóch najdroższych propozycji w gamie, dostępna tylko w hybrydzie z napędem 4x4. Kosztuje wyjściowo 194 600 złotych.

Bazuje na wersji Selection, a dodatkowo daje kierowcy m.in. 19-calowe felgi w kolorze czarnym matowym, skórzaną tapicerkę w kolorze czarnym z pomarańczowymi przeszyciami, system monitorowania martwego pola BSM czy kamery 360. Świetnie wygląda także nowy grill.

RAV4 do jazdy po lesie. I nie tylko

Podobnym tropem idzie właśnie pokazana w USA Toyota RAV4 Woodland Edition. Nie tylko wygląda groźnie, dzięki kilku offroadowym dodatkom stylistycznym, ale naprawdę ma sobie lepiej radzić w trudniejszym terenie. Głównie za sprawą przerobionego przerobionego przez oddział do zadań specjalnych TRD zawieszenie oraz opony Falken WILDPEAK All-Terrain. Felgi ze zdjęć są standardem.

Leśną RAV4 można zamówić w wersji hybrydowej z napędem 4x4. O ile będzie droższa? Tego jeszcze nie wiadomo, ale premierę zaplanowano na lato. Amerykańskie media podają, że Sienna Woodland Edition jest droższa o 3500 dolarów od wersji XLE i możliwe, że tu będzie podobnie.

Toyota RAV4 Woodland EditionToyota RAV4 Woodland Edition fot. Toyota

Toyota RAV4 Woodland EditionToyota RAV4 Woodland Edition fot. Toyota

SUV będzie wyposażony także we wszystkie nowości, jakie Toyota RAV4 dostała w USA na rok modelowy 2023. Główną nowością jest zupełnie nowy system multimedialny z aktualizacjami online, nową szatą graficzną i obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto. Ekran ma 8 lub 10,25 cala. Inną nowością są też 12,3-calowe wirtualne zegary przed oczami w wyższych wersjach wyposażenia. Prawdopodobnie w Woodland Edition też będą dostępne. Standardowo RAV4 ma 7-calowy ekranik między zegarami.

Chcielibyście zobaczyć trochę dzielniejszą w terenie Toyotę RAV4 w Polsce?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.