ITD zatrzymała ciężarówkę. Kierowca przewoził kilka ton niebezpiecznych substancji

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała ciężarówkę, której kierowca miał przewozić przesyłki kurierskie. Zamiast tego amochód był załadowany kilkoma tonami materiałów łatwopalnych i substancji żrących, które wymagają specjalnego oznakowania i uprawnień.

Inspektorzy ITD z Piły zatrzymali kilka dni temu do kontroli samochód ciężarowy. Podczas kontroli kierowca zgłosił przewóz przesyłek kurierskich, ale z dokumentów przewozowych wynikało, że na pokładzie jego ciężarówki znajdują się materiały niebezpieczne – w dodatku w ogromnej ilości.

Zobacz wideo

Więcej informacji o działalności ITD znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W przestrzeni ładunkowej znajdowały się trzy tony łatwopalnych farb i lakierów, a także nawozy i substancje żrące. Przewóz takich materiałów jest regulowany specjalnymi przepisami oraz międzynarodową umową ADR. 

Kierowca tłumaczył się przed inspektorami z ITD, że przed wyjazdem w trasę nie sprawdził dokumentów i nie skontrolował ładowni. W związku z tym nie wiedział co przewozi. Wielkopolska ITD w wyniku kontroli wszczęła już postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Ciężarówka z transportem ruszyła w drogę dopiero po prawidłowym oznakowaniu pomarańczowymi tablicami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.