Właściciele myjni samochodowych mogą odetchnąć. Ważne przepisy zostały przełożone

Ministerstwo Finansów podało nowy termin obowiązywania przepisów dotyczących instalacji kas fiskalnych w myjniach samochodowych. Wymóg wejdzie w życie za kilka miesięcy. Znamy dokładną datę zaproponowaną przez resort.

Z tej informacji z pewnością ucieszy się wielu właścicieli myjni samochodowych. Resort finansów przesunął termin obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych na myjniach samochodowych. Pierwotny termin wskazywał datę 1 lipca 2022 roku, ale został przełożony o trzy miesiące.

Więcej informacji na temat nowych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Nowy termin to 1 października 2022 roku. W uzasadnieniu wskazano, ze jest to próba wyjścia naprzeciw przedstawicielom branży, którzy sygnalizowali trudności z instalowaniem urządzeń fiskalnych ze względu na zerwane łańcuchy dostaw.

Dajemy tym samym przedsiębiorcom dodatkowy czas na zakup i instalację urządzeń fiskalnych przed 1 października 2022 roku

- można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Finansów. Zaznaczono przy tym, że odroczenie nie wyklucza wcześniejszego instalowania kas rejestrujących. Resort poinformował również, że wskazany wyżej termin nie będzie dalej przedłużany.

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących w myjniach samochodowych został wprowadzony na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r. Dotyczy takich czynności jak mycie, czyszczenie aut oraz podobnych usług, w tym również przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Przedmiotowy projekt rozporządzenia rozszerza zakres czynności objętych bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania o usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobne usługi (PKWiU 45.20.30.0), także usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobnych usług przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej). Do tych czynności nie będzie miało zastosowania również zwolnienie wskazane w poz. 40 załącznika do projektu

- możemy przeczytać w rozporządzeniu przygotowanym przez resort finansów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.