W 1,5 s. do 100 km/h? Tak będzie mógł pojechać elektryczny Bentley

Bentley zapowiedział, że jego pierwszy w pełni elektryczny model będzie osiągał 100 km/h w 1,5 s., a moc ma wynosić ponad 1400 KM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pierwszy samochód elektryczny Bentleya zadebiutuje w 2025 r. Jednak dyrektor generalny marki, Adrian Hallmark w wywiadzie dla Auto News Europe przekazał ciekawe informacje.

Zobacz wideo Bentley EXP 100 GT Concept

Według jego zapowiedzi i samochód elektryczny ma mieć moc 1420 KM i rozpędzać się od 0 do 100 km/h w około 1,5 s. Powiedział jednak, że będzie to jedna z opcji, gdyż wie, że szybkie przyspieszanie u niektórych powoduje mdłości.

Elektryczny Bentley ma mieć kilka trybów, w których będzie można wybrać, czy chcemy osiągnąć 100 km/h w 2,7 s. czy 1,5 s.

Dyrektor jednak nie sprecyzował w jakiej formie zostanie zaprezentowany pierwszy ich elektryk. Wiadomo jedynie, że wykorzystywać będzie platformę Premium Performance Electric (PPE) Grupy VW, opracowanej przez Audi i Porsche. Producent samochodów nie zaprojektuje go tak, aby wyglądał jak samochód elektryczny. Zatem możemy spodziewać się bardziej klasycznego designu.

Cena elektrycznego Bentleya ma zaczynać się od około 250.000 euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.