BMW udostępniło zdjęcia modelu XM. Podano tez kilka danych technicznych

BMW XM to SUV nastawiony na wydajność i moc. BMW opublikowało kilka zdjęć z zakamuflowanym modelem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

BMW XM będzie sportowym SUV-em. Jego premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Zanim to jednak nastąpi, Bawarczycy zaprezentowali kilka zdjęć i informacji dotyczących ich najnowszego dzieła.

Zobacz wideo Najnowszy model BMW Gran Coupé - recenzja

Począwszy od najważniejszych wiadomości – standardowa wersja produkcyjnego XM będzie wytwarzać łączną moc 653 KM i moment obrotowy wynoszący 800 Nm z „nowo opracowanego" V8 i wspomagania elektrycznego. Później pojawi się wariant o wyższej mocy, którego nazwa nie została jeszcze ogłoszona, ale który będzie miał do dyspozycji 748 KM i 1000 Nm. Ma nawiązywać do modelu Concept XM. Według zapewnień producenta, obie wersje będą wystarczająco mocne, aby zapewnić osiągi, które mogą konkurować z samochodami sportowymi.

Moc będzie przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem „pierwszego systemu napędu na cztery koła M xDrive przeznaczonego dla pojazdów hybrydowych" z elektronicznie sterowaną blokadą mechanizmu różnicowego tylnej osi.

Na energii elektrycznej samochód będzie w stanie przejechać 80 km. BMW jednak nie podało pojemności akumulatora i czasu jego ładowania.

Model będzie standardowo wyposażony w zawieszenie Adaptive M Professional, które po raz pierwszy będzie zawierało 48-woltowy elektromechaniczny system stabilizacji przechyłów oraz funkcję Active Roll Comfort, mającą na celu ograniczenie przechyłów nadwozia podczas pokonywania zakrętów na nierównych powierzchniach. Zintegrowany aktywny układ kierowniczy będzie również standardowym wyposażeniem, podobnie jak w przypadku układu hamulcowego M.

BMW będzie oferować XM-a z felgami ze stopów lekkich do 23’’. Poza masywnymi kołami, oficjalne zdjęcia lekko zakamuflowanego przedprodukcyjnego prototypu XM pokazują pionowo ułożone, sześciokątne, poczwórne rury wydechowe, dzielone reflektory z przodu i masywną osłonę chłodnicy. Wnętrze w większości jest ukryte. Jednak nadal można zobaczyć czerwoną skórzaną tapicerkę i kilka akcentów z włókna węglowego na konsoli środkowej.

Premiera nowego SUV-a rozpocząć się ma jeszcze w grudniu tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.