Coraz bliżej domknięcia 40 km odcinka S1. Wybrano wykonawców

GDDKiA poinformowało, że wybrało wykonawcę odcinka S1 od Mysłowic do Bierunia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jest coraz bliżej domknięcia 40 kilometrowego odcinka trasy S1. GDDKiA poinformowało, że wybrało wykonawcę na zaprojektowanie i wybudowanie fragmentu od Mysłowic do Bierunia.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Budimex. Zdeklarowała się ona przedłużyć gwarancję o 5 lat i skrócić czas realizacji zadania o 3 miesiące. Teraz dokumentacja przetargowa zostanie przekazana do Urzędu Zamówień Publicznych celem przeprowadzenia standardowej kontroli uprzedniej. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku kontroli Prezesa UZP, do podpisania umowy mogłoby dojść na przełomie maja i czerwca tego roku. Tym samym wszystkie cztery odcinki od Mysłowic do Bielska-Białej o długości ponad 40 km byłyby na etapie realizacji.

40 km trasy S1 obejmuje fragment od Mysłowic do Bielska-Białej. Wspomniany odcinek obejmuje budowę 10 km?drogi ekspresowej S1 Mysłowice - Bieruń wraz z dwoma węzłami drogowymi: Kosztowy II i Lędziny. Powstaną też dwa MOP-y: Lędziny Wschód (kategorii II) oraz Lędziny Zachód (kategorii III), 16 obiektów inżynierskich oraz niezbędna infrastruktura techniczna.?W przetargu?na jego realizację wpłynęło dziesięć ofert.

Pozostałe fragmenty to Bieruń-Oświęcim, Oświęcim-Dankowice i Dankowice-Bielsko-Biała. Na tych odcinkach wybrano już wykonawców i umowy są już podpisane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.