Polak potrafi. 11-metrowy Fiat Ducato nie śnił się nawet jego twórcom

Podróżując po polskich drogach można natrafić na nietuzinkowe pojazdy. Właśnie taką przygodę miał jeden z czytelników, który uchwycił Fiata Ducato w wersji 6x2 z 11-metrową zabudową. Jakim cudem ten pojazd został dopuszczony do ruchu?

Oto Fiat ducato z napędem 6x2 w wydaniu, jakie nie objawiło się w najbardziej pokręconej wizji włoskich projektantów, a tym bardziej kiedykolwiek wyjechało z fabryki. Jeden z czytelników portalu 40ton.net pochwalił się zdjęciem takiego samochodu, który przemieszcza się po Polsce.

Więcej ciekawostek z polskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Kilka lat temu był opisywany na łamach innego portalu poświęconego transportowi samochodowemu. Redaktorzy opisywali Fiata Ducato pierwszej generacji wyprodukowanego w 1988 roku, zarejestrowanego na 3,5 tony z 7-metrową zabudową z aluminium. Samochód wystawiono na jednym z portali ogłoszeniowych.

Od tamtego czasu samochód znalazł nowego właściciela i przeszedł kilka przeróbek. Stał się dzięki temu bardziej "praktyczny". Jego zabudowa została wydłużona o kolejne metry, a nowy właściciel raczej nie przejmuje się faktem, że dwie tylne osie pozbawione napędu znajdują się obecnie na środku pojazdu. Ważne, że może przewieźć za jednym zamachem dwa samochody na pokładzie.

Warszawa. Nowe ambulanse na bazie Fiatów DucatoW Warszawie pojawią się nowe karetki pogotowia na bazie Fiata Ducato

W sieci pojawiło się zdjęcie, kiedy Fiat Ducato przewoził dwa zezłomowane pojazdy – Fiata Punto oraz Mazdę 6. Redaktorzy 40ton.net postanowili przeliczyć długość każdego z samochodów, która wraz z kabiną daje w sumie około 11 metrów. W tle można zauważyć dużą ciężarówkę z wywrotką, która wcale nie wygląda przy nim na olbrzyma.

To wprost niesamowite, że taki samochód jeździ już od lat po polskich drogach i żadne służby nie zwróciły na niego uwagi.

Więcej o: