Zderzenie dwóch ciężarówek w Teksasie. Zdarzenie nagrała kamera [WIDEO]

Jazda w deszczu wymaga od kierowców dużego skupienia. Zwłaszcza u kierowców ciężarówek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Podczas jazdy w deszczu ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność. Jest to w szczególności ważne, gdy prowadzi się duże ciężarówki, jak te, które miały wypadek na autostradzie w Teksasie w zeszłym tygodniu. Nagranie trafiło na Reddita.

Zobacz wideo Wypadek w tunelu. Kierowca ciężarówki nie zauważył jadącego obok citroena

Do zdarzenia doszło w San Antonio. Nagranie pokazuje, jak dwie ciężarówki jada obok siebie podczas deszczu. Raptem jedna z nich zaczyna hamować, prawdopodobnie ze względu na prędkość.

Jednak manewr ten spowodował łańcuch niefortunnych wydarzeń. Ciężarówka wpada w poślizg, ląduje na barierze, a następnie odbija się i uderza w drugą ciężarówkę.

To jednak nie koniec, gdyż ciężarówka odbija się ponownie i przebija się przez bariery na wiadukcie. Efektem czego jest wiszenie w powietrzu. Omal nie spadła na drogę poniżej.

PolicjaPróbował przejść przez tira na pasach. Utknął między kabiną a naczepą

Ostatecznie jedna ciężarówka blokowała autostradę, a druga wisiała nad drogą poniżej. Oczywiście jednak i druga zniszczona.

Wypadek spowodował, że cały odcinek autostrady w obu kierunkach został zamknięty na kilka godzin, a kierowcom zalecono jazdę alternatywną trasą do czasu jej oczyszczenia. Na szczęście w wyniku wypadku nie doszło do żadnych obrażeń. Naprawy jednak będą bardzo kosztowne.

Więcej o: