Ferrari F40 zbudowane z Lego. Poświęcono 3,5 tys. godzin pracy i 358 tys. klocków

Repliki samochodów z klocków Lego to żadna nowość, ale takiego projektu jeszcze nie było. W słonecznej Kalifornii pojawiło się Ferrari F40 zbudowane z kilkuset tysięcy elementów.

Ferrari F40 to kultowy supersamochód z lat 90., który często gościł na plakatach wieszanych na ścianach. Jeden z najważniejszych modeli w historii marki z Maranello w końcu został skopiowany w skali 1:1 z klocków Lego.

Więcej ciekawych projektów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Duński producent klocków podaje, że do zbudowania słynnego supersamochodu wykorzystano ponad 358 tysięcy elementów. Nad projektem czuwał zespół konstruktorów, którzy poświęcili na zaprojektowanie samochodu ponad 1800 godzin. Ponad drugie tyle – 1900 godzin – zajęło im zbudowanie repliki z klocków.

Zobacz wideo

Samochód zbudowany z klocków Lego waży 1,36 tony, a do tego ma wymiary bardzo zbliżone do oryginalnej wersji produkcyjnej. Wnętrze samochodu zostało również odtworzone przy pomocy małych, plastikowych elementów.

Ferrari F40 dołączy do interaktywnej wystawy Lego Ferrari Build and Race zlokalizowanej w Legoland California. Pasjonaci klocków Lego oraz legendarnych supersamochodów będą mogli zobaczyć projekt na żywo, zrobić sobie zdjęcie, a nawet usiąść w środku. Wystawa rusza już od 12 maja 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.