Bolid McLarena F1 w skali 1:1 i to z klocków Lego. Taki sam jak podczas GP Australii

Lego przyzwyczaiło nas do tworzenia wyjątkowych modeli samochodów. Tym razem zrobili bolid McLarena w skali 1:1.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lego lubi odwzorowywać znane pojazdy w swoich zestawach. Wie, że takie rzeczy po prostu się sprzedają. Zostało to udowodnione, gdy w zeszłym miesiącu został wypuszczony bolid McLarena z F1 i cały nakład został sprzedany w 24h. Zdecydowano się zatem na zbudowanie takiego bolidu w skali 1:1 akurat na GP Australii.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 112

Pełnowymiarowy model składa się z 288.315 pojedynczych klocków Lego, a jego złożenie podobno zajęło w sumie 1893 godziny. Konstrukcję wykonał zespół ekspertów konstruktorów kierowany przez sędziego Lego Certified Professional i Lego Masters Australia Ryana „Brickmana" McNaughta.

Co ciekawe nie jest to odwzorowanie prawdziwego bolidu McLarena, ale jego odpowiednika z zestawu w skali rzeczywistego bolidu.

I podobnie jak zestaw Lego, ten pełnowymiarowy model nie rezygnuje z detali. Niektóre z jego wyjątkowych cech to ruchome tłoki w silniku, blokowany tylny mechanizm różnicowy i w pełni szczegółowa kierownica, która faktycznie steruje samochodem za pomocą gałek, przycisków, łopatek i ekranu. Niestety samochód nie ma działającego zawieszenia, ale jest wystarczająco mocny, aby pomieścić kierowcę.

DeLorean DMC-12 z klocków LegoKultowy DeLorean DMC-12 z "Powrotu do przyszłości" trafi do sprzedaży

To nie pierwszy raz, kiedy Lego zrobiło taki samochód na pełną skalę. Przez lata stworzyli naturalnej wielkości wersje Bugatti Chiron, Lamborghini Sian i McLaren Senna. Wychodząc z królestwa supersamochodów, stworzyli również repliki w skali 1:1 Chevy Silverado czy Toyoty Camry. Jednak wszystkie te pojazdy były replikami prawdziwego samochodu, a nie ich zestawów Lego, co sprawia, że bolid McLaren F1 jest pod tym względem wyjątkowy.

Więcej o: