Nissan definitywnie zakończył sprzedaż modelu GT-R w Japonii. Co dalej z R35?

Japońska lista zamówień na Nissana GT-R w 2022 roku została właśnie zamknięta. Na stronie internetowej pojawiła się informacja, że sprzedaż została zakończona, ponieważ liczba zamówień osiągnęła planowany poziom sprzedaży. Co dalej z generacją R35?

Nissan GT-R z aktualnego rocznika modelowego (2022) był dostępny na rodzimym rynku w dwóch specyfikacjach: T-Spec oraz Nismo. Samochody były oferowane przez bardzo krótki czas również w Australii, zanim japońska marka całkowicie wycofała ten model z oferty. Klienci Nissana w Stanach Zjednoczonych musieli się zadowolić egzemplarzami z roku produkcyjnego 2021.

Więcej informacji na temat nowych modeli samochodów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Powyższe rynki nie są jedynymi, z których Nissan GT-R znika (prawdopodobnie) na zawsze. Klienci w Europie zdążyli się już pożegnać z japońskim supersamochodem.

Zobacz wideo

Zamówienia na Starym Kontynencie zostały zamknięte jeszcze w marcu tego roku. Kultowy model wycofano po 13 latach z rynku z powodu przepisów dotyczących emisji hałasu.

Zagraniczni dziennikarze skontaktowali się z centralą Nissana w sprawie możliwości wprowadzenia modeli z rocznika modelowego 2023 w Japonii lub Stanach Zjednoczonych. Odpowiedź przedstawiciela firmy nie pozostawia wiele pola do domysłu.

Model GT-R z rocznika modelowego 2022 był dostępny na tylko na rynku japońskim w wersjach: T-spec oraz NISMO Special Edition. Na rynku amerykańskim były dostępne modele w wersjach NISMO Special Edition i T-spec z rocznika modelowego 2021. Poza wspomnianymi wariantami nie możemy komentować planów ani zapowiedzi dotyczących nadchodzących produktów

- poinformował rzecznik prasowy koncernu. Najwidoczniej Nissan nie ma jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących przyszłości modelu GT-R o typoszeregu R35. Trudno w tej chwili spekulować, czy jest to definitywny koniec tego modelu. Być może japońska marka zaskoczy za jakiś czas zupełnie nowym projektem.