Restomod Toyoty FJ40 Land Cruiser. Pomarańczowa skóra i światła LED

Odnowiona Toyota FJ40 Land Cruiser z 1983 r. może być Twoja. Wystawiona została na eBay'u.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ten konkretny FJ40 Land Cruiser to model z 1983 roku, który został gruntownie odrestaurowany i zmodyfikowany przez Leyton Cars Classics.

Zobacz wideo Na rynku crossoverów dzieje się dużo, a jedną z nowości na nim jest Lexus UX. Sprawdzamy, jak jeździ

Auto pomalowane jest na zielony matowy kolor Militia Green i jest to prawdopodobnie pierwsza rzecz, która przyciągnie wzrok. Jako kontrast dla niego posłużyło wykończenie jasnopomarańczowe ze zdejmowanym dachem z materiału. Firma wyposażyła też auto w nowy grill. Zaktualizowano zderzaki, lusterka i kierunkowskazy. Na wyposażeniu znalazły się światła LED, terenowe lampy LED, wyciągarka i podnośnik.

Firma Leyton Cars Classics sprowadziła samochód z Kolumbii. Zmodernizowała także przednie hamulce oraz zainstalowano resory piórowe ARB / Old Man Emu. Land Cruiser jest teraz o około 2,5 cala wyższy niż standardowy.

Zamiast wkładać nowy silnik pod maskę, zdecydowano się przerobić oryginalny rzędowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 4,2 litra, który teraz zapewnia 147 KM i moment obrotowy 312 Nm. Z tym silnikiem połączona jest pięciobiegowa manualna skrzynia biegów.

Wnętrze podobnie jak nadwozie łączy kolorystykę zieloną z jasnopomarańczową. Na przykład niestandardowe siedzenia są pokryte jasnopomarańczową skórą, podobnie jak manetki, osłona hamulca awaryjnego, panele drzwi, osłony przeciwsłoneczne i podsufitka. Wśród kluczowych funkcji, jakie można znaleźć w środku, jest klimatyzacja, częściowo analogowy a częściowo cyfrowy zestaw wskaźników oraz kamera cofania.

Według opisu na eBay’u auto przejechało 364 km od jego renowacji. Jego cena to 135.000 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.