Restomod Toyoty FJ40 Land Cruiser. Pomarańczowa skóra i światła LED

Odnowiona Toyota FJ40 Land Cruiser z 1983 r. może być Twoja. Wystawiona została na eBay'u.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ten konkretny FJ40 Land Cruiser to model z 1983 roku, który został gruntownie odrestaurowany i zmodyfikowany przez Leyton Cars Classics.

Zobacz wideo Na rynku crossoverów dzieje się dużo, a jedną z nowości na nim jest Lexus UX. Sprawdzamy, jak jeździ

Auto pomalowane jest na zielony matowy kolor Militia Green i jest to prawdopodobnie pierwsza rzecz, która przyciągnie wzrok. Jako kontrast dla niego posłużyło wykończenie jasnopomarańczowe ze zdejmowanym dachem z materiału. Firma wyposażyła też auto w nowy grill. Zaktualizowano zderzaki, lusterka i kierunkowskazy. Na wyposażeniu znalazły się światła LED, terenowe lampy LED, wyciągarka i podnośnik.

Firma Leyton Cars Classics sprowadziła samochód z Kolumbii. Zmodernizowała także przednie hamulce oraz zainstalowano resory piórowe ARB / Old Man Emu. Land Cruiser jest teraz o około 2,5 cala wyższy niż standardowy.

Toyota GR Yaris szybsza niż Porsche 718 Cayman GT4 Toyota GR Yaris szybsza niż Porsche. Kierowca Caymana GT4 nie uszanował zasad

Zamiast wkładać nowy silnik pod maskę, zdecydowano się przerobić oryginalny rzędowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 4,2 litra, który teraz zapewnia 147 KM i moment obrotowy 312 Nm. Z tym silnikiem połączona jest pięciobiegowa manualna skrzynia biegów.

Wnętrze podobnie jak nadwozie łączy kolorystykę zieloną z jasnopomarańczową. Na przykład niestandardowe siedzenia są pokryte jasnopomarańczową skórą, podobnie jak manetki, osłona hamulca awaryjnego, panele drzwi, osłony przeciwsłoneczne i podsufitka. Wśród kluczowych funkcji, jakie można znaleźć w środku, jest klimatyzacja, częściowo analogowy a częściowo cyfrowy zestaw wskaźników oraz kamera cofania.

Według opisu na eBay’u auto przejechało 364 km od jego renowacji. Jego cena to 135.000 dolarów.

Więcej o: