Przez bardzo ciężką nogę będzie musiał odłożyć kluczyki do Alfy Romeo

Szybka jazda nowoczesnym samochodem zakończyła się niemiłym spotkaniem z policjantami. Lubuscy mundurowi dali nauczkę kierowcy Alfy Romeo Giulia.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków. Policjanci każdego dnia eliminują z ruchu drogowego zmotoryzowanych, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę Alfy Romeo. Mężczyzna rażąco przekraczał prędkość na drodze wojewódzkiej numer 158. Funkcjonariusze poruszający się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem dokonali pomiaru szybkości. Kierowca jechał 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

Zobacz wideo

Po wjeździe w obszar zabudowany pojazd wcale mocno nie zwolnił. Kolejny pomiar wykonany na terenie miejscowość wskazał blisko 130 km/h. Policjanci dogonili Alfę Romeo i nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu.

Auto prowadził 42-letni mieszkaniec Dolnego Śląska, który został ukarany za swoją nieodpowiedzialną jazdę. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące oraz odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Teraz piratowi drogowemu grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

Szybka jazda szczególnie w obszarach zamieszkiwanych przez ludzi, może doprowadzić do poważniejszych następstw, gdzie na szali znajduje się ludzkie życie. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.