Czy Mercedes sprzedaje udziały w Kamazie? Trudno powiedzieć

Mercedes posiada 15 proc. udziałów w Kamazie. Wojna w Ukrainie jednak postawiła pod znakiem zapytania dalszy udział niemieckiej firmy w rosyjskiej marce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie cały czas trwa. Wiele firm się wycofało z tego powodu z rynku rosyjskiego. Również Mercedes. Jednak Daimler Truck musi się jeszcze uporać z kwestią swoich udziałów w Kamazie.

Zobacz wideo Oferuje wszystko, co ma najlepszego w ofercie Mercedes-Benz, a jego środek wręcz szokuje. Jakie niespodzianki skrywa Maybach?

Niemiecki dziennik ekonomiczny Handelsblatt powołał się na informację z rosyjskiej agencji informacyjnej TASS o tym, że Daimler Truck planuje sprzedać swoje 15 proc. udziałów w Kamazie.

Firma zawiesiła swoje działania na terenie Rosji po jej agresji na Ukrainę. Nie ominęło to współpracy z Kamazem. Sprzedaż udziałów ma być już negocjowana pomiędzy niemiecką firmą a ich rosyjskimi partnerami. Głównym zainteresowanym wykupu tych akcji ma być Rostec, który już posiada 49 proc. udziałów w Kamazie.

Niemieckiego producenta zapytał Reuters o planowane działania, ale nie zostały skomentowane powyższe doniesienia.

Trudno w tym momencie potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacjom. Warto pamiętać, że Kamazy korzystały ostatnio z wielu podzespołów Mercedesa, w tym nawet kabiny z Actrosa, które były wytwarzane w wspólnej fabryce w Rosji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.