Sportowa Alfa Romeo odnaleziona dzień po zgłoszeniu kradzieży. Była jeszcze w całości

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio nie jest samochodem zbyt często spotykanym na polskich drogach. Kradzież takiego auta to dość nietypowe zdarzenie, które warto odnotować tym bardziej, że sprawne działania policji poskutkowały szybkim odnalezieniem pojazdu.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio to model kosztujący w salonie ponad 400 tys. zł. Auto jest świetnie wyposażone i wyjątkowe pod wieloma względami. To przede wszystkim sportowy sedan legitymujący się wysokimi osiągami. Pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 2.9 litra, generujący moc 510 KM i 600 Nm. Motor współpracuje z 8-biegową skrzynią automatyczną, a napęd trafia na tylną oś. Pierwsza "setka" osiągana jest w 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Zgłoszenie o kradzieży takiej właśnie nietypowej Alfy Romeo przyjęli mazowieccy policjanci. Funkcjonariusze z grupy "Kobra" z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową podjęli stosowne działania mające na celu odnalezienie wartościowego samochodu.

Trop zaprowadził śledczych do jednej z podwarszawskich miejscowości. Już dzień po przyjętym zgłoszeniu o kradzieży z włamaniem do samochodu, utracony pojazd został odnaleziony w dziupli. Ukryty w garażu sportowy sedan był kompletny. Na posesji poza Alfą Romeo znaleziono dodatkowo mnóstwo części pochodzących z demontażu innych pojazdów. Policjanci ujawnili także zagłuszarki, łamaki i urządzenia do wykrywania sygnałów GPS/GSM.

Na miejscu zatrzymano kilka osób. 19-latek, w którego garażu odnalezione zostało auto, odpowie za paserstwo. Dodatkowo młody mężczyzna ukrywał 29-latka poszukiwanego listem gończym i nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymana została jeszcze 54-latka. Kobieta oraz 29-latek usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających, które mieli przy sobie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA