131 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą 20-latek

Utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz mandat karny w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych przypisanych do konta. Oto konsekwencje jazdy z prędkością 131 km/h w obszarze zabudowanym.

Pewien 20-latek z województwa łódzkiego przekonał się osobiście, z jakimi konsekwencjami musi zmierzyć się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego. Młody człowiek na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził osobowym Mercedesem z prędkością 131 km/h.

Do tego zatrzymania nieodpowiedzialnego zmotoryzowanego doszło 3 kwietnia w miejscowości Szczerców. Policjanci z bełchatowskiej drogówki kontrolując prędkość pojazdów na drodze wojewódzkiej numer 480, namierzyli pirata drogowego. Mercedes w obszarze zabudowanym pędził ze znacznie wyższą szybkością od dozwolonej. Policyjne urządzenie wskazało prędkość przekroczoną aż o 81 km/h.

Zatrzymanym kierowcą był mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Młody mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci nieprzerwanie wysyłają do kierowców apele o ostrożną jazdę. Przez nadmierną prędkość stwarzane jest niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa szybkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.