Myślał, że będzie mandat, a było zaskoczenie. Policja pomogła odpalić auto na pych

Auto zatrzymuje się na środku pasa ruchu, po chwili uruchamia światła awaryjne. Wtedy do akcji włącza się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze nie sięgają jednak po bloczek mandatowy, ale... pomagają kierowcy odpalić silnik na pych.
Zobacz wideo W Studiu Biznes test Mercedesa Citan

Niebieskie światła widoczne w lusterkach zazwyczaj nie kojarzą się kierowcom z niczym dobrym. Interwencja policji niemal zawsze oznacza bowiem konsekwencje - zarówno finansowe, jak i w postaci punktów karnych. Jest też stresująca. A nóż chwilę wcześniej zrobiliśmy za kierownicą coś nie tak, a policjanci sprawnie to wychwycili i nadjeżdżają ukarać kierowcę mandatem.

Zamiast mandatu nieśli pomoc

W sieci opublikowano właśnie film przedstawiający zgoła odmienną sytuację. W pierwszych sekundach nagrania białe auto zatrzymuje się na prawym pasie ruchu, tuż obok przystanku autobusowego. Po chwili włącza światła awaryjne, wciąż jednak utrudnia wyjechanie z zatoczki kierowcy autobusu.

Wtedy do akcji wkracza policja, która poruszała się w tym samym kierunku. Włącza "koguty" i zatrzymuje pojazd. Funkcjonariusze wychodzą z radiowozu i podchodzą do pechowego kierowcy. Zamiast jednak wyciągnąć bloczek mandatowy, przechodzą na tył samochodu i pomagają kierowcy... uruchomić auto.

 

Najwyraźniej chwilę wcześniej kierowcy zgasł silnik i chciał odpalić ponownie. Z pomocą policjantów szybko udało się jednak uruchomić motor i kierowca odjechał w nieznane. Funkcjonariusze z kolei wrócili do radiowozu. Jak przyznaje sam autor nagrania, był zaskoczony obrotem spraw, bo spodziewał się, że w takiej sytuacji "będzie mandacik".

Internauci w komentarzach są pełni podziwu dla policjantów, którzy zamiast szukać kolejnego "klienta", aby "wyrobić normę", postanowili zatrzymać się i bezinteresownie pomóc. Część z nich apeluje, aby właśnie za takie uczynki nagradzać funkcjonariuszy służb, chociażby premiami.

Więcej takich historii znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.