Skradziona w Niemczech, odnaleziona na granicy z Ukrainą. Za kierownicą Hindus

Próby nielegalnego wywozu samochodów za wschodnią granicę Polski zdarzają się nawet w czasie wojny trwającej w Ukrainie. Z kolejną taką sytuacją spotkali się czujni funkcjonariusze Straży Granicznej.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku 2022 roku odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 4 mln zł.

Tym razem pracownicy przejścia granicznego w Hrebennem mieli nosa do niepozornej Skody Rapid. W dniu 27 marca, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano 33-letniego obywatela Indii. Mężczyzna usiłował samochodem przekroczyć granicę z Ukrainą. Dzięki czujności strażników wywiezienie auta poza teren Unii Europejskiej nie powiodło się.

Podczas prowadzonych czynności system informatyczny wykazał, że Skoda wyprodukowana w 2016 roku jest poszukiwana. Auto o szacunkowej wartości 40 tys. zł zostało skradzione na terytorium Niemiec. Jak czytamy w komunikacie prasowym informującym o tym zdarzeniu, w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a kierowcę oraz samochód przekazano do dalszych czynności policjantom.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA