Kupujesz Ferrari? Możesz mieć kolor na ich bolidzie F1

Ferrari dodaje nowy kolor. Nawiązuje on do kolorystyki bolidów F1 tej marki z sezonu 2022.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Są firmy, które są na tyle konserwatywne i tak rzadko wprowadzają coś nowego do swojej gamy, że każda zmiana robi wrażenie. Oczywiście są wprowadzane nowe modele, które są lepsze, szybsze czy bardziej oszczędne, ale są pewne znaki rozpoznawcze, które są zdawałby się nie do ruszenia, np. kolory.

Zobacz wideo Światowa premiera Ferrari Roma

Taką firmą jest Ferrari. Ich sztandarowy kolor Rosso Corso jest wizytówką firmy z czarnym rumakiem w logo. Jednak włoski producent poinformował za pomocą Twittera, że prowadza nowy kolor – Rosso F1-75 Opaco.

Nowy kolor jest ciemniejszy niż wcześniej wspomniany Rosso Corso i ma satynowe wykończenie. Jest to ten sam lakier jaki znajduje się na bolidach Formuły 1 z tego sezonu.

Jednak najważniejszą informacją jest fakt, że nie jest on ograniczony do konkretnego modelu. Można w nim zamówić każde auto tego włoskiego producenta. Można sprawdzić w konfiguratorze dostępnym na stronie firmy.

Teraz wystarczy czekać na kolejne zmiany w Ferrari. Już niedługo powinni zaprezentować w pełnej okazałości swojego pierwszego SUV-a. Coś najwyraźniej ruszyło w tej skostniałej strukturze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.