Policja w Dubaju na zakupach. Nowe radiowozy o wartości 55 mln dolarów

Policja w Dubaju znana jest z fantazyjnych radiowozów. Teraz kupiła kolejne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policja w Dubaju wykorzystuje jedne z najfajniejszych radiowozów. Lamborghini, Ferrari, Bugatti i inne tego typu pojazdy zasilają tamtejszą policję. Głównie mają za zadanie promować lokalną policję.

Zobacz wideo Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości?

Dostawcą nowych radiowozów jest W Motors z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontrakt obejmuje dostarczenie 400 pojazdów, ale pierwsze 10 już pełni służbę. Model nazywa się Ghiath Smart Patrol i powstał na bazie Nissana Patrola.

Ponieważ ma to być nowoczesny radiowóz, to w jego wnętrzu znalazło się wiele elektronicznych gadżetów. Najmocniejszą stroną są kamery. Auto wyposażone jest w system kamer 360 stopni, ale głównym gadżetem jest zestaw ośmiu kamer, które mają nadzorować to co dzieje się w otoczeniu pojazdu. System nadzoru identyfikuje samochód, tablice rejestracyjne i twarz kierowcy, a ze względu na stałe szybkie połączenie z internetem na bieżąco funkcjonariusze mogą zobaczyć kto, co przeskrobał. Do obsługi wykorzystano ekran o wielkości 16’’.

Numer taktyczny z boku radiowozu (zdjęcie ilustracyjne) Co oznaczają numery na radiowozach? Te naklejki kryją mnóstwo informacji

Jednak Smart Patrol nie ogranicza się do kamer zewnętrznych. Również wewnątrz znajdują się kamery, które kontrolują nie tylko kierowcę, ale również innych policjantów, którzy podróżują samochodem.

Z dodatkowych gadżetów, na wyposażeniu radiowozu jest tablet z androidem, który ma stałe połączenie z dyspozytorem oraz dron.

Więcej szczegółów W Motors nie podało.

Więcej o: