Policja w Dubaju na zakupach. Nowe radiowozy o wartości 55 mln dolarów

Policja w Dubaju znana jest z fantazyjnych radiowozów. Teraz kupiła kolejne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policja w Dubaju wykorzystuje jedne z najfajniejszych radiowozów. Lamborghini, Ferrari, Bugatti i inne tego typu pojazdy zasilają tamtejszą policję. Głównie mają za zadanie promować lokalną policję.

Zobacz wideo Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości?

Dostawcą nowych radiowozów jest W Motors z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontrakt obejmuje dostarczenie 400 pojazdów, ale pierwsze 10 już pełni służbę. Model nazywa się Ghiath Smart Patrol i powstał na bazie Nissana Patrola.

Ponieważ ma to być nowoczesny radiowóz, to w jego wnętrzu znalazło się wiele elektronicznych gadżetów. Najmocniejszą stroną są kamery. Auto wyposażone jest w system kamer 360 stopni, ale głównym gadżetem jest zestaw ośmiu kamer, które mają nadzorować to co dzieje się w otoczeniu pojazdu. System nadzoru identyfikuje samochód, tablice rejestracyjne i twarz kierowcy, a ze względu na stałe szybkie połączenie z internetem na bieżąco funkcjonariusze mogą zobaczyć kto, co przeskrobał. Do obsługi wykorzystano ekran o wielkości 16’’.

Jednak Smart Patrol nie ogranicza się do kamer zewnętrznych. Również wewnątrz znajdują się kamery, które kontrolują nie tylko kierowcę, ale również innych policjantów, którzy podróżują samochodem.

Z dodatkowych gadżetów, na wyposażeniu radiowozu jest tablet z androidem, który ma stałe połączenie z dyspozytorem oraz dron.

Więcej szczegółów W Motors nie podało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.