Autonomiczne samochody. Ludzie najbardziej ufają Tesli

34 proc. ankietowanych ufa, że to Tesla zbuduje pierwszy w pełni autonomiczny samochód.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Firma AutoPacific przygotowała ankietę, która miała na celu zbadanie jak bardzo ludzie ufają dużym firmom motoryzacyjnym, jeśli chodzi o szanse wprowadzenia samochodów autonomicznych. Według tego co udało im się uzyskać, wynika, że konsumenci (przynajmniej ci amerykańscy) najbardziej w kwestii bezpieczeństwa tej technologii ufają Tesli.

Zobacz wideo Co Polacy myślą o elektromobilności? Zbadaliśmy to, a raport omówimy z ekspertem z Toyota Motor Poland

Aby uchwycić obecny poziom zaufania konsumentów do marek motoryzacyjnych, które opracowują technologię w pełni autonomicznych samochodów, AutoPacific przeprowadziło wywiady z 600 licencjonowanymi kierowcami w całych Stanach Zjednoczonych. Respondenci byli w wieku od 18 do 91 lat, a mediana wieku wynosiła 43 lata. Według AutoPacific 9 proc. mieszkało na terenach podmiejskich, 27 proc. w mieście, a 24 proc. na wsi.

Wyniki badań prezentują się następująco: 32 proc. respondentów zaufało Tesli w opracowaniu bezpiecznego i niezawodnego w pełni autonomicznego pojazdu. Za nią plasuje się Toyota z 19 proc. i BMW z 18 proc. Chevrolet i Ford zamykają pierwszą piątkę z ocenami odpowiednio 16 proc. i 14 proc. Na szóstym miejscu mamy Apple, jedyną firmę technologiczną, która znalazła się w pierwszej dziesiątce listy.

Apple jest ciekawym przykładem w tym zestawieniu, w szczególności, że dotychczas nie ma w swoim portfolio jakiegokolwiek samochodu. Firma z jabłkiem w logo uzyskała 13 proc. Co ciekawe firma z Cupertino znalazła się przed Hondą, Audi, Subaru i Cadillaciem.

Jeśli chodzi o pojazdy w pełni autonomiczne, młodsze pokolenia znacznie bardziej wspierają wysiłki na rzecz wprowadzenia tej technologii na rynek. Według AutoPacific 22 proc. młodszych kupujących w wieku od 30 do 39 lat chce mieć taki pojazd jak najszybciej. Osobowy w wieku od 18 do 29 lat stanowią 14 proc. tych, którzy chcą mieć taki samochód. Ekscytacja pojazdami autonomicznymi zaczyna opadać wraz ze starszymi pokoleniami, ponieważ tylko 3 proc. respondentów w wieku powyżej 60 lat chce jak najszybciej w pełni autonomicznych samochodów.

Młodzi wolą wspierać młode firmy takie jak Tesla, w której zarazem widzą lidera wdrażania nowych technologii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.