Toyota liderem w lutym. 6,5 tys. rejestracji w drugim miesiącu roku

Toyota idzie za ciosem. Po dobrym zeszłym roku, również ten zaczyna z dobrymi wynikami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota nieźle sobie radzi w tym roku. Zarówno w zeszłym miesiącu, jak i od początku roku utrzymuje wysoką pozycję.

Zobacz wideo Co Polacy myślą o elektromobilności? Zbadaliśmy to, a raport omówimy z ekspertem z Toyota Motor Poland

W lutym polscy klienci zarejestrowali 6529 szt. tej japońskiej marki. Od stycznia natomiast jest to już 12.255 szt. Zatem udział Toyoty w polskim rynku wynosi niemal 20 proc.

Jak podaje producent, w Top 10 najpopularniejszych modeli, pierwsze trzy miejsca zajmują ich auta: Corolla, RAV4 i Yaris. W lutym Corolla zanotowała 1 607 rejestracji, RAV4 trafił do klientów w liczbie 1 514 egzemplarzy, a Yaris w liczbie 1 358 aut.

W lutym pierwsze miejsca w swoich segmentach zajęło 7 modeli Toyoty – obok Corolli, Yarisa i RAV4 także Camry (445 aut) oraz wszystkie trzy modele użytkowe –PROACE CITY (468 rejestracji), PROACE (286 rejestracji) i Hilux (139 rejestracji). Drugie miejsca w segmencie zajęły AYGO z rocznika 2021 (142 rejestracje), nowy Yaris Cross (570 rejestracji) i Toyota C-HR (494 rejestracje).

Jak się okazuje Toyota cieszy się popularnością również we flotach. Od początku roku przedsiębiorcy zarejestrowali 8385 aut Toyoty. Udział w rynku flotowym wynosi 19,5 proc.

Na pierwszym miejscu we wlotach znalazła się Corolla, później jest RAV4. Yaris znalazł się w Top 10, ale niżej niż w ogólnym zestawieniu (5. miejsce).

Jeśli nic się nie zmieni, to może się okazać, że Toyota w tym roku również zajmie wysoką pozycję pod względem sprzedaży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.