Toyota RAV4 - prześwietliliśmy hybrydowego bestsellera. Jaką wersje opłaca się wybrać?

Ten model ma blisko 3 dekady i przecierał szlak w segmencie kompaktowych SUV-ów z napędem na cztery koła. Zasłynął dzięki bezawaryjności, wszechstronności i trwałym jednostkom napędowym. Obecne wcielenie kusi wersją hybrydową, do tego rozsądnie wycenioną. Sprawdzamy, czy japońskie auto jest warte grzechu.
Toyota RAV4 Toyota RAV4 Toyota

26 lat tradycji

Pierwsza generacja RAV4 zadebiutowała w 1994 roku i wyprzedziła swoją epokę. Wyżej zawieszone auto z napędem na cztery koła błyskawicznie skradło serca klientów. To jeden z pierwszych kompaktowych SUV-ów o bardzo wszechstronnym charakterze. Zdolny do jazdy po wyboistych szlakach i zapewniający wysoki komfort na asfaltowych drogach. Najnowsze wcielenie jest najnowocześniejsze w historii. RAV4 ma 460 cm długości, 186 cm szerokości i 169 cm wysokości.

Toyota RAV4 Toyota RAV4 Toyota

Trzy silniki do wyboru

Toyota pozostawia swoim klientom spory wybór w kwestii rodzaju napędu. Podstawowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów generuje 173 KM i 208 Nm dostępnych w przedziale 4300-5200 obr./min. Przyspiesza do setki w 9,8 sekundy i zużywa od 6,9 do 7,7 litra w cyklu mieszanym. Można go połączyć z manualną, 6-stopniową skrzynią lub bezstopniowym automatem. Auto występuje z napędem na przednią lub obie osie. AWD okazuje się skuteczny na bezdrożach

Toyota Rav 4 Toyota Rav 4 toyota

Hybryda dla wymagających

Bestsellerem jest hybryda. W tym przypadku mamy zestaw złożony z elektrycznej i spalinowej jednostki. W wersji 4x4, dodatkowy motor napędza koła tylnej osi. Przyjazne środowisku źródło mocy bazuje na 2.5-litrowym silniku benzynowym. Moc systemowa układu wynosi 222 KM. Sprint do 100 km/h zajmuje 8,1 sekundy. W wersji z AWD może holować przyczepę o masie 1650 kg -

Toyota Rav4 Toyota Rav4 https://www.toyotanews.eu/

Przestrzeni pod dostatkiem

Japońscy konstruktorzy dużo uwagi poświęcili przedziałowi pasażerskiemu. Dzięki temu, mamy do dyspozycji mnóstwo miejsca w dwóch rzędach. Fotele dobrze wyprofilowano i wyposażono w opcjonalną, elektryczną regulację w kilku płaszczyznach. Kanapa oferuje zmianę kąta nachylenia oparcia i zapewnia wysoki poziom wygody. Bagażnik w standardowej konfiguracji mieści aż 580, a w maksymalnej 1690 litrów. Podłogę można obniżyć o 4 centymetry lub obrócić.

Toyota Rav4 Toyota Rav4 https://www.toyotanews.eu/

Optymalna specyfikacja

W poszukiwaniu odpowiedniej specyfikacji kierowaliśmy się rozsądnym stosunkiem ceny do wyposażenia. Wybór padł na odmianę Comfort. W tym przypadku w standardzie otrzymujemy dwustrefową klimatyzację automatyczną, dachowe relingi oraz diodowe reflektory. W kabinie podróż umili niezły zestaw multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali. Do tego warto dołożyć pakiet Style z bezkluczykowym dostępem oraz indukcyjną ładowarką.

Toyota Rav4 Toyota Rav4 https://www.toyotanews.eu/

Wyjątkowa oferta

RAV4 to dojrzała konstrukcja z opcjonalnym napędem na cztery koła, 19-centymetrowym prześwitem i funkcjonalnym przedziałem pasażerskim. Z hybrydowym zestawem napędowym potrafi być oszczędna i dynamiczna. Producent przewidział rabat sięgający nawet do 19 300 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.