Polskie autostrady za darmo dla obywateli Ukrainy

W marcu wszyscy kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi nie będą musieli płacić za przejazd koncesjowanymi i publicznymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4.

Od 1 marca kierowcy samochodów z ukraińskimi tablicami nie będą musieli płacić przejazd następującymi odcinkami autostrad należących do koncesjonariuszy:

  • A4 Katowice-Kraków
  • AmberOne Autostrada A1 Toruń-Gdańsk

Dotyczy to również publicznych odcinków z systemem poboru e-TOLL:

  • A2 Konin - Stryków
  • A4 Wrocław – Sośnica

Na wyżej wymienionych odcinkach, wszystkie pojazdy spełniające warunki akcji otrzymają od Autopay zwrot za przejazd. Akcja wspierająca ukraińskich kierowców została uruchomiona za zgodą ministra infrastruktury.

Więcej informacji na temat dróg w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włączyli się w nią wszyscy operatorzy płatnych odcinków autostrad w Polsce, a także system Autopay, za pomocą którego można zapłacić automatycznie za niemal każdy kilometr płatnej drogi w Polsce.

Osoby posiadające konto w systemie Autopay i użytkujące samochody osobowe na ukraińskich numerach rejestracyjnych są do końca marca zwolnione z opłat za przejazdy odcinkami autostrad, które są objęte systemem videotollingu (autostrady koncesyjne), jak i systemem e-TOLL (publiczne autostrady).

Zobacz wideo

Dotyczy to nowych i dotychczasowych użytkowników Autopay. Aplikacja automatycznie przypisze bezpłatne przejazdy. Rozwiązanie wykorzystuje zasadę cash-backu. Najpierw operator pobiera pieniądze za przejazd poszczególnymi odcinkami, ale w ciągu kilku dni nastąpi przelew zwrotny za pobraną należność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.