Zespół Alfa Romeo pokazał bolid. Nowa broń Roberta Kubicy

Alfa Romeo F1 Team Orlen jako ostatni zespół ze stawki zaprezentował światu swój bolid przygotowany do sezonu 2022. Maszyna o nazwie C42 będzie służbowym samochodem Roberta Kubicy.

Bolid o nazwie C42 to najnowszy projekt zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Oficjalna premiera maszyny przygotowanej na sezon 2022 miała miejsce dopiero po testach w Barcelonie. Auto zaprezentowano w szwajcarskim Hinwil.

Więcej informacji na temat Forrmuły 1 znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czytając pierwsze komentarze i reakcje internautów możemy mieć pewność - to jeden z najładniejszych bolidów przygotowanych na tegoroczny sezon. Zarówno w kwestii kształtów jak i malowania. Logo PKN Orlen, który wspiera kolejny sezon zespół Roberta Kubicy, będzie dobrze eksponowane na bolidzie, a także na ubraniach kierowców wyścigowych i całego zespołu.

Model C42 zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi od nowego sezonu przepisami dotyczącymi limitów budżetowych. Nowe zasady wprowadzone przez FIA na ograniczenia nakładów mają zapewnić bardziej wyrównaną rywalizację. Sercem C42 jest silnik Ferrari, a nadwozie otrzymało ulepszoną aerodynamikę, co wpłynie pozytywnie na osiągi.

"Rozpoczęcie nowego sezonu to czas, w którym konfrontujemy nasze oczekiwania, nadzieje i plany. Ze względu na nowe przepisy w tym roku stawka w Formule 1 będzie jeszcze silniejsza. W prace nad bolidem C42 włożono niewiarygodną ilość pracy, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy przekonamy się, ile będziemy mogli dzięki temu osiągnąć. Jako kierowca testowy staram się zapewnić jak największą pomoc w rozwijaniu tego bolidu. Zdaję sobie sprawę z tego, jak każde najmniejsze ulepszenie może wpłynąć na końcowy efekt. Praca, którą teraz wykonujemy, będzie miała kluczowe znaczenie na torze" – powiedział Robert Kubica.

Zobacz wideo

W nadchodzącym sezonie zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen składa się z Roberta Kubicy, Valtteriego Bottasa (Finlandia) oraz Guanyu Zhou (Chiny). Młody zawodnik z Państwa Środka jest debiutantem w Formule 1. Natomiast fiński kierowca to już uznane nazwisko w świecie królowej motorsportu.

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się już 20 marca w Bahrajnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.