Będą nowe Jeepy, Fiaty i Alfy z Polski! Fabryka FCA w Tychach rekrutuje

Fabryka samochodów FCA Poland w Tychach należąca do Grupy Stellantis poszukuje pracowników do produkcji nowych samochodów osobowych. Zapotrzebowanie na auta z tyskiej fabryki jest ogromne, a za chwile ruszy produkcja zupełnie nowych modeli.

Fabryka ulokowana w Tychach przy ulicy Turyńskiej 100 zamierza zwiększyć zatrudnienie. Zapotrzebowanie na samochody z tej fabryki jest bardzo wysokie. Auta ze śląskiej fabryki trafiają na rynku w całej Europie.

Więcej informacji na temat rynku motoryzacyjnego znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Aktualnie jest tak produkowany Fiat 500, Abarth 595 oraz Lancia Ypsilon. To jednak nie koniec planów koncernu. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona produkcja kolejnych modeli.

Nowe modele z polskiej fabryki

Pod koniec 2020 roku koncern ogłosił produkcję nowych modeli marki Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Na początek ruszy tam produkcja nowego Jeepa już w drugiej połowie 2022 roku. Później dołączy nowy model Fiata, a na koniec Alfa Romeo. Premiery tych modeli zaplanowano w kilkumiesięcznych odstępach.

Tyski zakład jest jednym z największych obiektów należących do koncernu Stellantis. Na powierzchni 2,4 mln metrów kwadratowych znajdują się hale produkcyjne i budynki usługowe. Aktualnie pracuje tam ponad 2 tysiące osób, a na terenie obiektu świadczy usługi aż 40 firm.

Zobacz wideo

Tylko w zeszłym roku Polacy wyprodukowali w tej fabryce 169 215 samochodów. Składa się na to 110 796 Fiatów 500, 16 246 szt. Abartha 596/695 oraz 42 173 egz. Lancii Ypsilon.

FCA Poland Tychy - warunki pracy w fabryce

Dlatego firma poszukuje pracowników do bezpośredniej produkcji samochodów. Praca od poniedziałku do piątku w trzyzmianowym systemie czasu pracy. Pracodawca oferuje możliwość wyrobienia godzin nadliczbowych. Nie jest potrzebne specjalistyczne doświadczenie ani uprawnienia, ale mile widziane jest doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym.

FCA Poland oferuje umowę o pracę, atrakcyjny system wynagrodzenia oraz pakiety świadczeń socjalnych. Pracownicy mogą również korzystać z przewozów do zakładu i z powrotem. Zainteresowani pracą w tyskiej fabryce są proszeni o kontakt z FCA Poland pod numerami (32) 217 93 95, (32) 217 90 96, (32) 217 95 86 lub poprzez wysłanie aplikacji na stronie www.fiat.pl w zakładce „Pracuj z nami".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.