Kieleckie drogi pokonały amerykańskich żołnierzy. Pomogli strażacy

To już kolejny raz, kiedy poruszające się po Polsce oddziały amerykańskiej armii zostały pokonane przez nasze drogi. Tym razem na odsiecz wojskowemu HEMTT, który ugrzązł na poboczu, przyszli świętokrzyscy strażacy wraz ze swoim niezawodnym sprzętem.

Jak poinformowali strażacy z OSP Wzdół Rządowy w województwie świętokrzyskim, w poniedziałkowy wieczór doszło do zdarzenia przy drodze wojewódzkiej nr 751, w którym uczestniczyli amerykańscy żołnierze. Jak udało się ustalić strażakom, pojazd należący do amerykańskiej armii zjechał na pobocze, ugrzązł w błocie i bez pomocy nie był w stanie wrócić na jezdnię.

Więcej tekstów o motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Żołnierze z USA przemieszczali się ciężarówka HEMTT (Heavy Expanded Mobility Tactical Truck) w wersji M978 wraz z przyczepą. Ta potężna maszyna z napędem 8x8 i ogromnym 15,2-litrowym silnikiem o mocy 515 KM wyposażona w terenowe opony nie była w stanie uwolnić się z opresji.

Po chwili na miejscu pojawiło się wsparcie strażaków z okolicznego OSP Wzdół, dysponujący klasycznym Starem 266. Wezwano jeszcze specjalistyczne wsparcie z PSP Kielce, (m.in. ciężki holownik zbudowany na bazie Scanii G480 oraz Renault Kerax 4×4) Dopiero po użyciu ciężkiego sprzętu strażacy wyciągnęli ciężarówkę z rowu.

To nie pierwsza taka sytuacja z udziałem amerykańskiej armii. W ostatnich latach już kilkukrotnie dochodziło do takich zdarzeń na polskich drogach. Pod Bolesławcem i nieopodal Skwierzyny 4-osiowe HEMTT-y z napędem na wszystkie koła musiały uznać wyższość przydrożnego rowu. Na szczęście żołnierze mogli liczyć na szybką i skuteczną reakcję polskich służb.

Zobacz wideo
Więcej o: