Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl
Według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), ubiegły rok był dosyć osobliwy. W pierwszej połowie roku odnotowano bum sprzedażowy, który dobijał do tych sprzed pandemii, aby w drugiej połowie wyhamować przez brak dostępnych samochodów.
W dalszym ciągu głównymi odbiorcami nowych aut są przedsiębiorcy i firmy. Według PZWLP największy wzrost odnotowała branża wynajmu długoterminowego – zakupiono 9,8 proc. więcej nowych aut niż w 2020 r.
W ogólnym rozrachunku liczebność łącznej floty, osiągnęła w 2021 r. wzrost 6,9 proc. Według PZWLP jest to dobry wynik, a przyszłość spostrzegana jest z umiarkowanym optymizmem. Wszystko zależy od zmiany przepisów dotyczących wykupu prywatnego samochodu po leasingu.
Do udanych zeszły rok może zaliczyć również branża wypożyczania samochodów. W tym przypadku odnotowano wzrost o 17,6 proc.