Wyprzedzał "na trzeciego" w TIR-ze. Przejście dla pieszych to dla niego tylko sugestia [WIDEO]

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę ciężarówki, który wyprzedzał w niewłaściwym miejscu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jak prowadzi się auto należy mieć się na baczności. Po pierwsze dlatego, że należy przestrzegać prawa i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Po drugie dlatego, że obecnie mandaty są bardzo dotkliwe.

Zobacz wideo Grupa SPEED nagrała kierowcę ciężarówki, który szalał na drodze. 1500 zł i 10 pkt karnych

O nieodpowiedzialnym zachowaniu i wysoką karą w związku z tym przekonał się ostatnio kierowca ciężarówki. Policjanci z grupy SPEED patrolowali ostatnio drogi w gminie Gniewkowo w kujawsko-pomorskim, gdzie natrafili na nieodpowiedzialnego kierowcę.

W miejscowości Szadłowice kierowca TIR-a zdecydował się wyprzedzić kolumnę pojazdów. Może nie byłoby w tym problemu, gdyby nie rozpoczął manewru zaraz przed i na przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze od razu ruszyli za ciężarówką. Udało im się złapać kierowcę i wręczyć mu mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 pkt. karnych.

Baczni obserwatorzy mogą zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół na nagraniu. Funkcjonariusze również zdecydowali się na wyprzedzenie kolumny zaraz przed przejściem i na, a także omal nie spowodowali wypadku z nadjeżdżającą ciężarówką z naprzeciwka. Nie widać, czy włączyli sygnalizację świetlną. Jeśli jednak nie, to również popełnili wykroczenie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA