Ponad ćwierć miliona złotych na WOŚP. Rekordowe wsparcie Ubera

Na ćwierć miliona złotych, które Uber przekazał na WOŚP złożyła się nie tylko firma, ale też użytkownicy popularnej aplikacji. Wszystko dzięki opcji "Uber z WOŚP".

Uber po raz drugi jeździł dla WOŚP

Już drugi rok wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym bardziej cieszymy się, że tym razem, po raz pierwszy uruchomiliśmy specjalną opcję w aplikacji. Dzięki usłudze "Uber z WOŚP", w zbiórkę od ponad miesiąca włączali się bardzo chętnie zarówno pasażerowie jak i kierowcy we wszystkich miastach w Polsce, w których działa Uber. Dziękujemy każdemu użytkownikowi, który przy zamawianiu przejazdu wybrał opcję "Uber z WOŚP" i tym samym przekazał 5 złotych od siebie na rzecz Fundacji. Aby ta pomoc była jeszcze bardziej widoczna, jako firma zdecydowaliśmy się przekazać całą prowizję z dobroczynnych przejazdów na tegoroczną zbiórkę. Ćwierć miliona złotych to suma, z której wszyscy możemy być dumni

- mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland. Do rekordowych ponad 136 milionów złotych zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy cegiełkę dorzucił Uber i jego użytkownicy.

Zobacz wideo Aplikacje przydatne dla kierowców [TOPtech]

Uber z WOŚP, czyli pięć złotych od użytkownika

Z okazji jubileuszowej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Uber uruchomił specjalną opcję przejazdu "Uber z WOŚP". Dzięki niemu każdy użytkownik mógł dopłacić 5 złotych do przejazdu, aby Uber mógł ją wpłacić Fundacji. Dodatkowo firma przekazała równowartość całego swojego przychodu z tych przejazdów, dzięki czemu pomoc jest jeszcze większa. W sumie wyszło około 250 000 złotych, a więc naprawdę znacząca kwota.

Uber z WOŚPUber z WOŚP fot. Uber

Z ciekawostek, jakie udostępnił Uber dowiedzieliśmy się, że najwięcej wpłat dokonali Warszawiacy. Na podium znaleźli się także użytkownicy aplikacji z Wrocławia oraz Poznania. Podczas akcji zbierania pieniędzy na WOŚP w aplikacji trwała specjalna rywalizacja. Na osobę, która najwięcej razy skorzysta z opcji "Uber z WOŚP" czekał złoty bilet na miesiąc darmowych przejazdów. Zwyciężył użytkownik z Warszawy - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojechał aż 37 razy.

Oprócz donacji zebranych za pośrednictwem platformy, na organizację jubileuszowego 30. finału, Uber przekazał 10 000 kodów na darmowe przejazdy dla WOŚP o łącznej wartości powyżej 300 000 zł.

13.04.2018 Lodz . Pozostawiony pies w samochodzie z otwarta szyba . W tle straznik miejski . 
fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta 
SLOWA KLUCZOWE:
straz miejska piesNowy sposób przewozu zwierząt już w Polsce. Popularna appka wprowadza usługę Pets

Więcej o: