Tesla wjechała w słupek. System FSD musi jeszcze zostać poprawiony [WIDEO]

Na kamerze samochodowej udało się uchwycić moment, gdy kierowca Tesli Model Y wjechał w słupek oddzielający drogę od ścieżki dla rowerów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Czu autonomiczne samochody są przyszłością? Tesla próbuje nam wmówić, że tak jest. Poniższe nagranie pokazuje jednak, że jeszcze sporo pracy przed inżynierami zanim uda się wyeliminować kierowcy z procesu jazdy.

 

Film został nagrany w centrum San Jose. Pokazuje jak system FSD wjeżdża w słupek oddzielający drogę od ścieżki rowerowej. Jednak warto pamiętać, że system jest nadal w fazie testów i Tesla nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzone szkody.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Kierowcy, którzy mogą skorzystać z systemu Full Self Driving są staranie wybierani przez firmę poprzez „test bezpieczeństwa".

Kierowca, który miał zainstalowany system w swojej Tesli Model Y w wersji Beta 10.10. Do incydentu doszło, gdy wyjechał zza zakrętu i najwyraźniej auto nie rozpoznało słupka i po prostu w niego wjechało. Sytuacja nie była groźna, ale przedni zderzak został lekko uszkodzony.

Widać, że system potrzebuje jeszcze kilku poprawek. Na nagraniu widać również jak pojazd wjeżdża na tory tramwajowe i przejeżdża na czerwonym świetle.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.