GDDKiA ponownie wybrała wykonawcę S10 Solec-Toruń Zachód. Ten sam co wcześniej

31 stycznia GDDKiA unieważniła wybór wykonawcy na budowę odcinka Solec-Toruń Zachów w ciągu drogi S10. Podano, że wybrano nowego wykonawcę, który został wcześniej wybrany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Krajowa Izba Odwoławcza wydając 17 stycznia wyrok, uznała odwołanie jednego z oferentów (firmy PORR) i postanowiła o odtajnieniu części oferty złożonej przez konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Wyrok oznaczał również konieczność unieważnienia wyboru oferty. W związku z tym, że termin związania ofertą w przetargu minął 31 grudnia 2021 r., przed ponownym wyborem oferenci musieli formalnie potwierdzić dalszą chęć udziału w przetargu.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

GDDKiA jednak musiało wybrać nowego wykonawcę i jak się okazało ponownie oferta konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud okazała się najkorzystniejsza. Jednak może to nie być koniec historii z tym przetargiem. Tak samo jak wcześniej, pozostali oferenci mogą złożyć odwołanie w przeciągu 10 dni od wyboru wykonawcy.

Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy odcinka drogi ekspresowej o długości 21,2 km między Solcem Kujawskim a Toruniem. W trakcie budowy powstanie m.in. nowy węzeł Solec, od którego odcinek się rozpoczyna, oraz dwa MOP-y. Zbudowane zostanie również przejście dla zwierząt dużych, obejmujące zarówno nową drogę, jak i sąsiadującą linię kolejową. Odcinek kończy się na południowej obwodnicy Torunia około kilometra przed istniejącym węzłem Toruń Zachód.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całą trasą S10 Bydgoszcz-Toruń pojedziemy w 2026 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.