Czapka od Nico Rosberga na aukcji WOŚP!

Continental wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Polski oddział firmy wystawił na licytację czapkę z autografem Nico Rosberga, Mistrza Świata Formuły 1 z 2016 roku.

To prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji, a wydane pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel. Firma Continental Opony Polska przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czapkę Nico Rosberga z wyścigowej serii Extreme E z autografem mistrza.

Tu znajdziesz wirtualną skarbonkę gazeta.pl. Wrzuć do niej prawdziwe pieniądze!

Nico Rosberg to jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców wyścigowych: Mistrz Formuły 1 z 2016 roku, zwycięzca serii Extreme E z 2021 roku. Obecnie także propagator zrównoważonego rozwoju w mobilności i ambasador marki Continental, partnera założycielskiego Extreme E. Cieszymy się, że możemy wspólnie wspierać cele WOŚP. Zachęcamy do licytacji wyjątkowej czapki wszystkich, którzy kochają sporty motorowe

– mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

Nico Rosberg podpisuje wyjątkową czapkęNico Rosberg podpisuje wyjątkową czapkę fot. Continental

Nico Rosberg: od Formuły 1 do zielonych technologii

Dziś (30 stycznia) wielki finał WOŚP. Po raz 30. Fundacja będzie zbierać pieniądze na wsparcie i wyposażenie szpitali. Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem: "Przejrzyj na oczy", a pieniądze zebrane przez fundację zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który podniesie standard diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. W związku z tym na platformie Allegro pojawiło się mnóstwo ciekawych licytacji. Do 31 stycznia można licytować m.in. dzień z Astonem Martinem i redaktorem naczelnymi Moto.pl, a do 7 lutego czapkę z autentycznym autografem Nico Rosberga. Polecamy obie aukcje.

Syn fińskiego mistrza świata Formuły 1, Keke Rosberga, Nico od dzieciństwa pasjonował się sportami motorowymi. W swojej jedenastoletniej karierze w F1 odniósł 23 zwycięstwa i wywalczył 30 pole position. W 2016 roku zdobył mistrzostwo świata z zespołem Mercedes AMG Petronas F1 Team. Pięć dni po zdobyciu tytułu ogłosił przejście na emeryturę. Od czasu zakończenia kariery w Formule 1 zaczął inwestować w zielone technologie. Jest udziałowcem całkowicie elektrycznej serii wyścigowej Formuły E, współzałożycielem Greentech Festival, globalnej platformy dla pionierskich zielonych innowacji, a także założycielem i dyrektorem generalnym Rosberg X Racing – teamu, który w 2021 roku zwyciężył w pierwszym sezonie wyścigów Extreme E.

Wyścigi Extreme E to ekstremalna elektromobilność

Extreme E to seria wyścigów, w której elektryczne SUV-y rywalizują w ekstremalnych warunkach, w zakątkach świata, które zostały już zniszczone lub dotknięte przez problemy związane ze zmianami klimatu. – Extreme E odbywa się w miejscach, gdzie konsekwencje zmian klimatycznych są już wyraźnie widoczne. Seria nawiązała współpracę z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi partnerami, aby podjąć konkretne działania mające na celu poprawę tej sytuacji. "Tworzymy widoczną platformę dla tej kwestii, a jednocześnie podsycamy entuzjazm wokół elektrycznej mobilności i ekologicznych innowacji." – wyjaśnia Nico Rosberg. Continental jest partnerem założycielskim serii i producentem opon terenowych używanych przez wszystkie uczestniczące zespoły.

Zwycięski pojazd serii Extreme EZwycięski pojazd serii Extreme E fot. Continental/kubajszcom

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.