Budowa drogi ekspresowej S3. Mimo przerwy zimowej prace trwają

Trasa S3 pomimo przerwy zimowej nadal jest budowana. Poza budową tuneli, usuwane są również warstwy ziemi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Budowa drogi ekspresowej S3 Bolków-Kamienne Góra idzie pełną parą. Pomimo przerwy zimowej wykonawca dalej prowadzi prace.

Zobacz wideo Testujemy Jeepa Compassa. Z wtyczką i znaczkiem 4xe

Obecnie realizowane roboty drogowe związane są z usuwaniem warstwy ziemi urodzajnej, wykopami w gruntach nieskalistych i skalistych oraz wykonywaniem i osuszaniem warstw nasypów.

Jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające, prowadzone są roboty na dwóch obiektach inżynierskich, które realizowane są metodą nasuwania. W zakresie poszczególnych obiektów inżynierskich, prowadzone są prace związane z deskowaniem i betonowaniem ustroju nośnego oraz wykonaniem pali fundamentowych.

W dalszym ciągu jest drążony tunel,?który?przechodzi przez pasmo Gór Wałbrzyskich i Kaczawskich. Do 23 stycznia 2022 roku na portalu południowym wydrążono w nawie wschodniej ok.?1295 metrów kaloty (górna część tunelu), a w nawie zachodniej ok.?1255?metrów. Wykonawca planuje, że cały tunel będzie wydrążony jeszcze w I kw. 2022 roku.

Jest jeszcze realizowany krótszy tunel, który realizowany jest metodą górniczą w technologii?Cut&Cover, czyli w tzw. otwartym wykopie. Oznacza to, że w pierwszym etapie robót wykonywany został?głęboki wykop, aż do poziomu fundamentów tunelu, a następnie wykonywana jest żelbetowa konstrukcja tunelu.

Inwestycja realizowana jest ze środków UE.

Więcej o: