Kraków przeprowadził aukcje porzuconych samochodów. Najwięcej było Mercedesów [WIDEO]

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przeprowadził aukcje porzuconych samochodów z ulic stolicy małopolski. W sumie kupić można było 44 samochody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

11 stycznia Zarząd Dróg Miejskich Krakowa opublikował wyniki aukcji opuszczonych samochodów, które przeszły na rzecz Gminy Miejskiej Kraków, a które zalegały na parkingu miejskim przez pół roku i właściciele się nie zgłosili po swoje pojazdy.

Zobacz wideo Sportowy luksus w Studiu Biznes. Mercedes-AMG E53 4Matic to dość nieoczywisty samochód

Z 44 wystawionych samochodów, jedynie trzy nie znalazły swoich nowych właścicieli. Z ulic zniknęły zalegające pojazdy, a kasa miasta zyskała zastrzyk kilku tysięcy złotych.

Najdroższym sprzedanym samochodem był Mercedes klasy S. Za limuzynę spod trójramiennej gwiazdy, nowy właściciel zapłacił 30.600 zł. Cena wywoławcza modelu wynosiła 17.850 zł. O ten samochód walczyło 19 kupujących.

 

Na drugim miejscu uplasowało się Volvo. Poszło za 11,5 tys. zł, a cena wywoławcza wynosiła 3525 zł.

Dalej było już taniej, ale nadal liczono w tysiącach. Ford Mondeo też cieszył się popularnością, a ostatecznie został sprzedany za 7 tys. zł. Na licytacji znalazły się również następujące modele: Audi Coupe (6528 zł), Honda Civic (6100 zł), a także Mercedes SLK (4655 zł).

Nowych właścicieli nie znalazła druga Honda Civic oraz dwie Skody – Octavia i Felicia. Auta te trafią na kolejną aukcję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.