General Motors sprzedało 26 pojazdów elektrycznych w IV kwartale zeszłego roku. To miód na uszy Elona Muska

General Motors ma ambitne plany dotyczące sprzedaży samochodów elektrycznych. Do 2025 r. chce zrównać się z Teslą. Może im to zająć trochę więcej czasu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Według danych opublikowanych przez GM, w czwartym kwartale 2021 roku dostarczył łącznie 26 pojazdów elektrycznych. Składały się one z 25 modeli Bolt EV i Bolt EUV oraz jednego GMC Hummer EV.

Zobacz wideo Hyundai Ioniq 5 - testujemy auto nie z tego świata

Liczby te pokazują jak dotkliwe było dla General Motors wycofanie i wstrzymanie produkcji Bolta EV i EUV. W czwartym kwartale 2020 r. GM dostarczyło 6701 modeli Bolt EV i EUV. Produkcja elektrycznego Hummera natomiast rozpoczęła się niedawno, dlatego tak słaby jego wynik.

Konto entuzjastów Tesli na Twitterze podzieliło się tą wiadomością, twierdząc, że GM „sprzedało" tylko 26 pojazdów elektrycznych w czwartym kwartale, co skłoniło Elona Muska do odpowiedzi.

General Motors jednak w dalszym ciągu chce nawiązać bezpośrednią walkę z Teslą. Już ma przygotowane nowe modele elektryczne, w tym elektryczną wersję pickupa Silverado, który został zaprezentowany na targach CES 2022 i trafi na linię produkcyjną w 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.