Land Cruiser 200 gotowy na przygodę. Wszystko dzięki Khann

Land Cruiser to auto na wskroś terenowe. Nie przeszkadza to jednak jednemu z tunerów przerobić jej na jeszcze bardziej gotową do przygody w terenie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chociaż mamy na rynku już nowego Land Cruisera 300, to nadal jego poprzednia wersja 200 ma sporą rzeszę fanów. Rosyjski tuner Khann International – niezwiązany z Project Kahn – zaprezentował Land Cruiser 200 Expedition jako zestaw tuningowy do jazdy terenowej dla kultowego modelu Toyoty, zainspirowany życzeniami klientów z Australii i Bliskiego Wschodu.

Zobacz wideo Nowy SUV Toyoty - to największy pojazd tej marki w europejskim portfolio

Moskiewska firma działająca na rynku wtórnym specjalizuje się w tworzeniu sportowych zestawów nadwozia do modeli Toyoty i Lexusa, ale tym razem zaprezentowała coś innego. Zestaw Expedition dla starego Land Cruisera został zaprojektowany, aby przekazać ducha przygody i poprawić możliwości terenowe tego SUV-a.

Przeprojektowano nadwozie, tak by wyglądało mocniej i nowocześniej. Z przodu znajduje się niestandardowy zderzak terenowy z unikalną osłoną chłodnicy, ochronnymi plastikowymi elementami i paskiem świetlnym LED umieszczonym nad emblematem Toyoty.

Zainstalowano również nową, wentylowaną maskę. Po bokach natomiast pojawiły się poszerzenia błotników, które ukrywają terenowe opony z czarnymi felgami. Pojawiły się również stopnie, a fajka została sprytnie zintegrowana z nadwoziem, przez co prawie jej nie widać.

Z tyłu znajduje się pełnowymiarowe koło zapasowe i nowy zderzak z bardziej plastikową okładziną chroniącą przed kamieniami.

Całe nadwozie zostało pomalowane na pomarańczowy kolor, a kontrastuje z nim czarny dach.

Khann nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących technicznego aspektu oferowanego przez siebie pakietu, ale oczywiste jest, że zawiera on zestaw do podnoszenia zawieszenia i nowy zestaw kół. Sądząc po emblemacie V8 na tylnej klapie, Land Cruiser Expedition jest wyposażony w 5,7-litrowy silnik benzynowy V8 lub 4,5-litrowy turbodiesel V8, ale nie jest jasne, czy tuner planuje zaoferować jakiekolwiek ulepszenia w tym zakresie.

Khann International nie ogłosił ceny pakietu. Patrząc jednak na zmiany nie będzie to tania zabawa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.