Ford Mustang w nowych, specjalnych wersjach. Rodzina się rozrasta

Shelby GT500 Heritage Edition oraz Coastal Limited Edition, to dwie nowe wersje Forda Mustanga. Przy okazji producent wprowadza również nowy kolor.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Mustang otrzymał już wiele specjalnych wersji. Teraz dołożono dwie kolejne – GT500 Heritage Edition oraz Coastal Limited Edition. Zdecydowano się również na wprowadzenie nowego koloru o nazwie Code Orange.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Ford Mustang GT500 Heritage Edition

Mustang Shelby GT500 Heritage Edition ma być hołdem dla oryginalnego Shelby GT500 z 1967 r. Pojazd zostanie wykończony lakierem w kolorze Brittany Blue z zastosowaniem dwóch różnych opcji pasów w kolorze Wimbledon White – ręcznie malowanymi pasami wyścigowymi z logo GT500 lub naklejanymi pasami wyścigowymi z dodatkowym bocznym pasem z logo GT500.

GT500 Heritage Edition został zbudowany przez Ford Performance i jest to najmocniejszy Mustang jaki został dopuszczony do ruchu ulicznego.

Ford Mustang Shelby GT500 Heritage EditionFord Mustang Shelby GT500 Heritage Edition Ford

Wspomniany kolor Code Orange dostępny będzie tylko dla tej wersji Mustanga. Znaleźć go można również na nowym Fordzie F-150 Raptor, Bronco Raptor i modelu GT.

Zamówienia na GT500 zaczęto zbierać w połowie listopada, a pierwsze modele zostaną dostarczone klientom na wiosnę przyszłego roku. Sugerowana cena detaliczna modelu Mustang Shelby GT500 w USA wynosi 72.900 dolarów. Pakiet Shelby GT500 Heritage Edition jest dostępny za dodatkowe 2.140 dol., a pakiet GT500 Heritage Edition z ręcznie malowanymi pasami to dodatkowe 12.140 dol.

Ford Mustang Coastal Limited Edition

Drugi z nowych Mustangów nazywa się Coastal Limited Edition i jest dostępny w wersjach nadwozia fastback i kabriolet. Pod maską znalazł się silnik EcoBoost Premium generujący 310 KM.

Ford Mustang Coastal EditionFord Mustang Coastal Edition Ford

Pakiet Coastal obejmuje 19-calowe aluminiowe felgi pomalowane na ciemny matowy kolor, naklejane pasy, które przechodzą przez maskę, charakterystyczny kształt tylnego spoilera, czarną osłonę chłodnicy, podświetlane progi z plakietką z logiem Mustanga i napisałem „Coastal".

Coastal Limited Edition jest dostępna wyłącznie w kolorach Brittany Blue, Cyber Orange i Rapid Red.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E, Innowacyjny, ikoniczny i prestiżowy SUV na którego czekała Europa

Auto kosztuje 32.225 dolarów, a za pakiet Coastal Limited Edition trzeba dopłacić 1995 dolarów.

Samochody pojawią się na rynku wiosną 2022 roku.

Więcej o: