Volkswagen T-Roc przeszedł lifting. Prawie taki sam jak dotychczas

Volkswagen T-Roc został odnowiony. Zaktualizowano zarówno podstawową wersję jak i odmianę R i Cabriolet.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

T-Roc po kilku latach na rynku doczekał się aktualizacji. Objęła ona wszystkie wersje tego auta. Jednak wiele elementów jest dobrze znana zanim wprowadzono lifting.

Zobacz wideo Zapraszamy na wielki finał The Best of Moto 2021

Przód zyskał nowe światła, które łączą się z paskiem świetlnym na grillu. Jednak dotyczy to jedynie tych modeli, które są wyposażone w światła matrycowe. Wersje ze zwykłymi światłami LED nie posiadają tego elementu. Volkswagen również wstawił pionowe światła przeciwmgielne.

Zmiany wprowadzono również na tyle T-Roca. Światła zostały przyciemnione i wyposażono je w nowy wzór LED. Poprawiono również tylny zderzak. Volkswagen wprowadził także nowy zestaw felg w rozmiarach od 16 do 19 cali.

Odmiana T-Roc R zyskała natomiast nowe zderzaki zarówno na przedzie, jak i tyle. Wyróżnia się również przyciemnianymi przednimi światłami, 18-calowymi felgami ze stopów lekkich, srebrnymi obudowami lusterek bocznych, spojlerem na klapie bagażnika i wydechem Akrapovic.

Volkswagen T-Roc 2022Volkswagen T-Roc 2022 Volkswagen

Dokonano również gruntownych aktualizacji we wnętrzu T-Roca. Wśród kluczowych zmian, które wprowadzono, jest zamontowanie miękkiej w dotyku deski rozdzielczej, która zastępuje twardą plastikową z modelu sprzed liftingu. Dostępny jest również 8-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i ekran informacyjno-rozrywkowy dostępny w konfiguracjach 6,5 cala, 8 cali i 9,2 cala. Ekran informacyjno-rozrywkowy obsługuje bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto. Volkswagen wyposażył również T-Roca w tę samą kierownicę co w Golfie.

Nie wprowadzono zmian w układzie napędowym. Podstawową jednostką, która znalazła się pod maską jest trzycylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1.0 L, który generuje 111 KM mocy. Jako alternatywę można zastosować silnik 1.5 TSI z 152 KM. Auta z takimi silnikami mają napęd na przód. Dostępna jest również jednostka 2.0 TSI z napędem na wszystkie koła z 193 KM.

W ofercie nadal jest czterocylindrowy turbodiesel 2.0 o mocy 117 KM z napędem na przednie koła lub 193 KM z napędem na wszystkie.

Flagowego T-Roca R napędza dwulitrowy, turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 300 KM i momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.