Via Carpatia powiększy się o 37 km. Wiemy, kiedy kierowcy dostaną kluczowy odcinek S19

GDDKiA podpisało umowy na budowy dwóch odcinków Via Carpatia. Kraje bałtyckie połączą się z południem Europy. Jednak będą musiały jeszcze chwilę poczekać.

Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź również inne wiadomości na Gazeta.pl

Via Carpatia to trasa S19, która połączy państwa bałtyckie z południem Europy i przebiega przez Białystok, Lublin i Rzeszów. GDDKiA podpisało umowy na realizację dwóch kluczowych odcinków tej trasy.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Mowa jest tutaj o odcinkach Bielsk Podlaski – Boćki (12,2 km) oraz Malewice – Chlebczyn (25 km).

Na odcinek Bielsk Podlaski – Boćki wykonawca został wybrany 14 września tego roku. Proces przetargowy trwał aż 8 miesięcy ze względu na częste odwołania. Ostatecznie ten fragment trasy będzie budowany przez firmą Strabag.

Natomiast fragment Malewice – Chlebczyn przekracza rzekę Bug, nad którą zostanie zbudowany wiadukt. Zaplanowane są dwa węzły drogowe - Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą krajową nr 62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego. Trasę ma wybudować firma Kolin ?nsaat Turizm Sanayi ve Ticaret.

Remont opolskiego odcinka autostrady A4Od soboty nowa organizacja ruchu na autostradzie A4. Kierowców czekają utrudnienia, ale będzie tylko lepiej

Uzyskanie pozwolenia na realizację na te fragmenty trasy planowane jest w II kwartale 2023 r. Natomiast zakończenie tej części inwestycji GDDKiA przewiduje na II kwartał 2025 r.

Więcej o: