Większy grill i nowe technologie. BMW serii 2 Active Tourer w nowej odsłonie

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy BMW serii 2 Active Tourer wystarczyło, aby przekonać włodarzy BMW, aby pozwolić na drugą generację modelu. Oczywiście z większym grillem.

Prawie wszystkie nowe BMW mają większy grill. Teraz do tego grona dołączy druga generacja BMW serii 2 Active Tourer, która zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Zobacz wideo Test opon na torze. Czy opona ma znaczenie w sportowym samochodzie?

BMW serii 2 Active Tourer – wygląd zewnętrzny

Podobnie jak np. w BMW X7, serii 7 czy serii 4 nowa odsłona Active Tourer otrzyma duże „nerki". Do tego zauważyć można smukłe reflektory i pionowe wloty powietrza.

Idąc do tyłu można zauważyć, że II generacja ma bardziej opływowe kształty niż odchodzący model. Posiada również mocniej pochyloną przednią szybę, projektanci zamontowali również klamki w obrysie auta, przez co nie wystają z karoserii. Wszystko to okraszone zostało ciekawiej poprowadzoną linią okien i smukłymi tylnymi słupkami.

BMW serii 2 Active Tourer 2022BMW serii 2 Active Tourer 2022 BMW

Tył auta wyposażony został w wąskie światła LED i zgrabniejszą klapę bagażnika. Model jest standardowo wyposażony w 16- lub 17-calowe felgi aluminiowe, ale klienci mogą zamówić nawet 19-calowe. Mówiąc o opcjach, pojawią się warianty Luxury Line i M Sport, przy czym ten ostatni można łatwo rozpoznać po bardziej agresywnych zderzakach.

BMW serii 2 Active Tourer – kabina

Wnętrze jest już mniej kontrowersyjne. Producent zastosował lepszej jakości materiały i bardziej nowoczesny design. Głównym elementem przyciągającym uwagę jest natomiast zakrzywiony ekran zapożyczony z modelu iX. Składa się on z 10,25’’ cyfrowego zestawu wskaźników i 10,7’’ systemu multimedialnego ze standardową nawigacją GPS oraz ulepszoną integracją Android Auto i Apple CarPlay. System informacyjno-rozrywkowy obsługuje system operacyjny BMW 8 i jest wyposażony w inteligentnego asystenta osobistego oraz łączność 5G.

BMW serii 2 Active Tourer 2022BMW serii 2 Active Tourer 2022 BMW

Pomiędzy przednimi fotelami zamontowano przesuwany podłokietnik z panelem sterującym i minimalistycznymi przełącznikami skrzyni biegów. Model może się również pochwalić obszytą skórą sportową kierownicą, dwustrefową automatyczną klimatyzacją, czterema portami USB-C i przeprojektowanymi siedzeniami, które można zamówić ze skórzaną tapicerką Sensatec lub Vernasca.

W aucie typu Active Tourer liczy przestrzeń. Tylne siedzenia można przesuwać o 130 mm, a bagażnik powiększył się o 90 litrów w stosunku do odchodzącego modelu. Za tylnymi siedzeniami znalazła się przestrzeń załadunkowa o pojemności 470 litrów, a jeśli to nie wystarczy, to siedzenia można złożyć i mamy 1455 litrów.

BMW serii 2 Active Tourer – napędy

BMW zaoferuje Active Torera z różnymi wersjami napędowymi:

  • 218i – będzie wyposażony w trzycylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,5 litra, który wytwarza 136 KM i 230 Nm momentu obrotowego. Pozwala to modelowi na rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w 9 sekund przed osiągnięciem maksymalnej prędkości 214 km/h.
  • 220i – jest podobny do poprzedzającej wersji silnikowej, ale ma zwiększoną moc do 156 KM i moment obrotowy do 240 Nm. Skraca to czas od 0 do 100 km/h do 8,1 sekundy, a prędkość maksymalna wzrasta do 221 km/h.
  • 223i – czterocylindrowy silnik o pojemności 2 litrów o mocy 204 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Rozpędza się do 100 km/h w 7 sekund oraz rozpędza się do 241 km/h.
  • 218d - czterocylindrowy silnik turbodiesel o pojemności 2 litrów, generujący moc 150 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Pozwala ona modelowi na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,8 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 220 km/h.

BMW serii 2 Active Tourer 2022BMW serii 2 Active Tourer 2022 BMW

Wszystkie wyżej wymienione silniki są połączone z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów, ale 220i i 223i są godne uwagi, ponieważ ich skrzynia biegów ma zintegrowany silnik elektryczny. Może to zapewnić „zastrzyk mocy" do 19 KM.

Bmw stoczyło się ze schodów w ChorzowieKierowca bmw zjechał po schodach. Wcale nie chciał. Pomylił chodnik z jezdnią

Jednak to nie jest ostatnie słowo Bawarczyków. Latem przyszłego roku gama jednostek napędowych poszerzy się o dwie hybrydy plug-in. Oba będą miały trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra, który napędza przednie koła, oraz silnik elektryczny, który napędzać będzie tylne koła. Daje im to łączną moc 245 KM i 326 KM. Co ważniejsze, modele są wyposażone w większe akumulatory o pojemności 14,9 kWh, które pozwolą na zasięg do 80 km.

Debiut nowej wersji BMW serii 2 Active Tourer zaplanowany jest na luty.

Więcej o: