Nowy Volkswagen Multivan. Konfigurator już działa i znamy ceny

Volkswagen zaczyna z wysokiego C. Zanim zostanie wprowadzony Transporter czy Caravelle siódmej generacji, to zadebiutuje najpierw odmiana Multivan.

Multivan to najwyższa wyposażeniowo odmiana Transportera, a teraz mamy do czynienia z siódmą generacją. Poznaliśmy jej ceny, a przy okazji na stronie Volkswagena został uruchomiony jego konfigurator.

Zobacz wideo Sprawdziliśmy, jak jeździ Volkswagen Tiguan Hybrid. Co napędza innowacyjnego SUV-a?

Najtańsza odmiana zaczyna się od 155.310 zł i jest to po prostu Multivan z następującym wyposażeniem: światła LED, wielofunkcyjna kierownica, cyfrowe zegary, radio „Ready 2 Discover", asystent utrzymania ruchu. Później ceny i wyposażenie prezentują się następująco:

  • Multivan Life – 164.970 zł – cyfrowe zegary z personalizowanym wyświetlaczem, podłokietnik dla kierowcy i pasażera oraz elektrycznie ustawianie foteli, sześć gniazdek USB typ C, czujniki parkowania przednie i tylne, klapa bagażnika otwierana automatycznie,
  • Multivan Style – 211.230 zł – oświetlenie ambientowe, reflektory LED Matrix IQ.Light, dwukolorowa tapicerka, kamera cofania, otwierane elektrycznie drzwi boczne przesuwne,
  • Multivan „Energetic" – 216.370 zł – dach panoramiczny stały, stolik środkowy, światła LED Matrix, klapa bagażnika otwierana i zamykana elektrycznie.

Nowy Multivan zbudowany został na płycie modułowej MQB przeznaczonych do silników montowanych poprzecznie. Po raz pierwszy pojawił się napęd typu plug-in. W standardzie jednak klienci otrzymują silnik 1.5 TSI o mocy 136 KM, a alternatywą dla niego jest 2.0 TSI z 204 KM. Wcześniej wspomniany plug-in dysponuje mocą 218 KM. Wersje z silnikiem wysokoprężnym mają zadebiutować później. Standardem jest skrzynia DSG.

Każda z wersji charakteryzuje się optymalnym poziomem wyposażenia, ale klienci wybierać mogą również spośród wyposażenia dodatkowego, w której znajdziemy m.in. szklany panoramiczny dach (standard w wersji Energetic), elektrycznie otwieraną i zamykaną klapę tylną (standard w wersji Energetic), ogrzewanie postojowe, okna przesuwne w drzwiach bocznych, przesuwany środkowy stolik wielofunkcyjny z uchwytami na napoje (standard w wersji Energetic), wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy – head-up display, czy składany hak holowniczy z elektrycznym odblokowaniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.