Bronto, czyli... wersja premium i na bogato. Łada Niva nie daje o sobie zapomnieć

Chociaż zapowiedziana jest już nowa Łada Niva, to Rosjanie nie zamierzają tak łatwo dać zapomnieć o modelu, który funkcjonuje od 1977 roku.

Łada i Renault mają stworzyć nową Nivę, która wejdzie do sprzedaży za kilka lat. No właśnie, za kilka lat, czyli jeszcze można coś zrobić z obecną Nivą. I w ten sposób producent zdecydował się na przywrócenie odmiany Bronto jeszcze tego lata.

Bronto oparty zostanie na Nivie Legend i będzie sprzedawany w dwóch wersjach – Luxe i Prestige, przy czym ta pierwsza oferuje bardziej użytkowy wygląd z metalowymi zderzakami i 15-calowymi kołami. Druga odmiana ma mieć plastikowe zderzak, osłony progów, światła przeciwmgielne i charakterystyczną osłonę chłodnicy. Obie natomiast wersję będą posiadały fabryczne oprzyrządowanie, w tym światła LED na dachu i lakier o nazwie „kamuflaż".

Jednak więcej zmian dotyczy wnętrza. Należą do nich nowe wskaźniki, zmodyfikowana konsola środkowa i klimatyzacja. Znalazły się również nowe fotele z funkcją podgrzewania oraz zastosowano lepsze wyciszenie. Do tego wszystkiego kilka drobnych poprawek.

Moc 84 KM nadal pochodzi z silnika benzynowego o pojemności 1,7 L. Czterocylindrowa jednostka współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, przekazując moc na wszystkie cztery koła. Niva Bronto ma jednak lekko zmodyfikowane zawieszenie, bardziej wytrzymałe.

Łada przyjmuje już zamówienia od swoich dealerów w Rosji. Niestety auto nie trafi na eksport.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.