Toyota Land Cruiser 79 z ośmioma miejscami do siedzenia. Do tego wytrzyma wybuch miny

Wojskowe auta, które można kupić jako cywilne marzą się wielu osobom, ale nie wszyscy się do tego przyznają. Południowoafrykańska firma prezentuje właśnie tego typu pojazd.

SVI Engineering, południowoafrykański specjalista w dziedzinie pojazdów opancerzonych, zaprezentował właśnie ich najnowsze dzieło – Max 3 Troopy. Jest to bardziej cywilna odsłona, wojskowej ciężarówki Max 3, którą producent pokazał w zeszłym roku.

SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79 SVI Engineering

Max 3 Troopy to ośmiomiejscowy pojazd wielofunkcyjny na bazie Toyoty Land Cruiser z serii 70. Wersja „cywilna" nie posiada mocowań na ciężki sprzęt bojowy, przez co nie wymaga specjalistycznych pozwoleń od Krajowego Komitetu Kontroli Broni Konwencjonalnej w RPA. Z tego powodu może być wykorzystywany w innych gałęziach przemysłu, w tym w konwojach.

SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79 SVI Engineering

Max 3 Troopy wykonany jest z płyt stalowych o poziomie bezpieczeństwa EN1063 BR6. Oznacza to, że auto jest w stanie wytrzymać ostrzał z karabinów szturmowych. Za dodatkową opłatą można doposażyć auto do poziomu BR7, co będzie skutkowało wytrzymałością na poziomie wybuchów bomb i min.

Co się tyczy osiągów, to pod maską znalazł się silnik diesla V8 4,5 litra z 205 KM mocy i 430 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna Max 3 Troopy to 140 km/h. Ze względu na dodatkowe obciążenie, firma zmodyfikowała zawieszenie i dołożyła kilka wzmocnień.

SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79SVI Max 3 Troopy Toyota Land Cruiser 79 SVI Engineering

Jeśli chodzi o ceny, to SVI twierdzi, że zależą od konfiguracji i stanu Toyoty jako dawcy. Ceny zaczynają się jednak od 1,8 miliona randów południowoafrykańskich, czyli równowartość około 128.000 dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.