Ekologiczna Toyota jedzie na łowy. Prius przeznaczony na polowania

Można sądzić, że niektóre auta nie nadają się do niektórych czynności. Na przykład Prius może służyć, jako taksówka czy do przewożenia posiłków. Nikt jednak nie wpadł na to, aby uczynić z niego pojazd przeznaczony do polowań. Aż do teraz.

W Stanach Zjednoczonych trudno spotkać auto przeznaczone do polowań, które nie jest pickupem lub innym autem terenowym. Starwood Customs jednak udowadnia, że można stworzyć pojazd o takim przeznaczeniu nawet z Priusa. Projekt ten został stworzony dla jednego z myśliwych w Teksasie. Cena, jaką musiał zapłacić nie została podana, ale trzeba przyznać, że efekt jest dosyć ciekawy.

Toyota Prius dostosowana do polowańToyota Prius dostosowana do polowań Starwood Customs

Pierwsze, co się rzuci w oczy to matowy, zielony lakier, który pomoże wtopić się w otaczającą florę i podjechać pod zwierzynę niezauważonym. Jednak nie tylko lakier się zmienił, w stosunku do standardowego Priusa.

Starwood Customs odcięło praktycznie cały tył pojazdu zastępując go siedziskiem i zarazem „wieżyczką” obserwacyjną. Platformą myśliwską, która posiada wszystkie mocowania na broń. Do tego zastosowano opony terenowe, aby Prius dał sobie radę w błocie. Jednak niskie zawieszenie może okazać się największą wadą tego tworu.

Z innych zmian widocznych gołym okiem, to wyciągarka znajdująca się na przodzie i bagażnik na dachu mieszczący koło zapasowe oraz ma masce na zdobycz.

O zmianach w napędzie nie ma informacji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.