Kup własny pojazd opancerzony i bądź gotów na nieoczekiwane

Ostatni rok pokazał, że niewiele trzeba, aby świat nas zaskoczył. Nikt nie przypuszczał, że rzeczywistość może tak diametralnie się zmienić praktycznie z dnia na dzień. Dlaczego więc nie kupić sobie pojazdu opancerzonego, ot tak, na wszelki wypadek?

Jeden z użytkowników na portalu Facebook wystawił na sprzedaż dosyć nietypowy pojazd –  Gurkha. Jest to pojazd opancerzony, który od 2011 roku produkowany jest przez Terradyne Armored Vehicles w Ontario w Kanadzie. Model ten wykorzystywany jest przez różnego typu służby na całym świecie, m.in. w Libii, Nigerii, Katarze, Singapurze, Arabii Saudyjskiej i w Kanadzie.

Ten konkretny Gurkha został wyprodukowany w 2012 roku i jak każdy egzemplarz zbudowano go na konstrukcji i silniku z Forda F-550 XL. Pod maską znalazł się silnik V8, o pojemności 6,7 L, który produkuje 405 KM i 1356 Nm momentu obrotowego. Według sprzedającego pojazd przejechał ok. 6600 km, a silnik pracował w sumie 220 godzin.

Właściciel zaznacza, że Gurkha został ulepszony i doposażony. Użyto nowej farby i powłoki wojskowej Phoenix Coatings, założono nowe opony typu run-flat i zamontowano nowe zawieszenie Icon za 27.500 dolarów. Szkło w oknach ma około 8 cm grubości, a dodatkowo wydano jeszcze 11.000 dolarów na modernizację wnętrza, które obejmowało również zestaw nagłaśniający. Klasa opancerzenia pojazdu to B7.

Cena podana przez właściciela to 385.000 dolarów, trudno powiedzieć czy jest to okazja czy też nie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.