Koniec przetargu na obwodnicę Trójmiasta. Powstanie kolejny fragment trasy S6

Po kontroli Urzędu Zamówień Publicznych zatwierdzono przetargi na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Niebawem GDDKiA podpisze umowy z wykonawcami i ruszą prace na trasie S6.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na początku rozstrzygnęła przetarg na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Chodzi o drogę ekspresową S6 na odcinku Chwaszczyno - Żukowo - Gdańsk Południe. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych przeprowadził kontrolę uprzednią postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S6. Kontrola zakończyła się wynikiem pozytywnym, więc GDDKiA niebawem podpisze umowy z wykonawcami i będą mogły ruszyć prace. Trzy fragmenty trasy S6 są już w budowie. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej docelowo (wraz z obwodnicą Żukowa) ma mieć około 39 kilometrów długości.

Zobacz wideo Jeden z najciekawszych SUV-ów segmentu C? Testujemy nowego Forda Kuga

Przetarg

Na zadanie nr 1, między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, wybrano ofertę firmy Budimex za 715,17 mln zł, a na zadanie nr 2, między węzłami Żukowo i Gdańsk Południe (z obwodnicą Żukowa), ofertę konsorcjum Mirbudu (lider) i Kobylarni (partner) za 777 mln zł. Obie oferty uwzględniają wydłużenie terminu gwarancji jakości na niektóre elementy infrastruktury o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji o 3 miesiące. Projektowanie i roboty budowlane potrwają 38 miesięcy.

Trasa S6Trasa S6 GDDKiA

Zakres prac

Droga ekspresowa S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie dwujezdniową drogą ekspresową po dwa pasy w każdym kierunku z rezerwą pod trzeci pas. Trasa została podzielona na dwa odcinki realizacyjne:

  • Chwaszczyno (bez węzła) – Żukowo (bez węzła), długość ok. 16,3 km;
  • Żukowo (z węzłem) – Gdańsk Południe (rozbudowa węzła), długość ok. 16 km, oraz obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km.

Realizacja inwestycji jest planowana na lata 2021-2025.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej umożliwi bezpieczny i komfortowy przejazd od strony autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7 na zachód i północ. Jednocześnie wyprowadzi ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina. Powstanie nowej trasy ma także odblokować centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciążyć Obwodnicę Trójmiasta w ciągu drogi ekspresowej S6.

Trasa S6 - Obwodnica Metropolii TrójmiejskiejTrasa S6 - Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.