Ferrari 812 GTS Decimo Anniversario. Specjalna wersja na 10 lat marki w Polsce

Już 10 lat Ferrari jest obecne na polskim rynku. Z tej okazji Włosi przygotowali specjalną, jubileuszową wersję modelu Ferrari 812 GTS o nazwie Decimo Anniversario, co można przetłumaczyć mniej więcej na "10 rocznica". Ferrari zapowiada także dalszą ekspansję nad Wisłą.

Ferrari 812 GTS ma umieszczony z przodu silnik V12 o pojemności 6,5 litra oraz mocy 800 KM, która jest przekazywana wyłącznie na tylną oś. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy oraz rozpędzenie się do prędkości 340 km/h. To właśnie ten imponujący supersamochód Ferrari wybrało, aby uczcić okrągłą rocznicę obecności w Polsce.

“Postanowiliśmy uczcić 10-lecie marki w Polsce edycją specjalną modelu 812 GTS. Jednostka silnikowa V12, będąca sercem tego modelu, to kwintesencja motoryzacji.Auto powstało w specjalnym programie Tailor Made, który pozwala na niezwykle wysoki poziom indywidualizacji zamówienia. Dzięki temu egzemplarz ten jest jedyny na świecie -

mówi Jacek Bąk, General Manager w salonie Ferrari Warszawa. Na zdjęcia wyjątkowego Ferrari wciąż czekamy, ale polski oddział już ujawnił kilka detali 812 GTS.

Ferrari 812 GTS Decimo AnniversarioFerrari 812 GTS Decimo Anniversario fot. Ferrari

Ferrari 812 GTS Decimo AnniversarioFerrari 812 GTS Decimo Anniversario fot. Ferrari

To już 10 lat Ferrari w Polsce

Legendarna marka z Maranello zawitała nad Wisłę 10 lat temu. Pod koniec 2010 r. otwarto pierwszy polski salon Ferrari w Warszawie przy prestiżowej ulicy Nowy Świat. Kilka lat później jego właścicielami zostali Grupa Pietrzak oraz Adam Niesłuchowski. W 2013 roku powstał pełnowymiarowy salon Ferrari Katowice, zarządzany przez Jakuba i Bogdana Pietrzaków. Jako zwieńczenie dotychczasowych działań Ferrari w Polsce można z pewnością wskazać otwarcie nowego salonu i serwisu Ferrari Warszawa na Okęciu.

Co ciekawe, nowy warszawski salon to jeden z pierwszych salonów marki, który spełnia najnowsze standardy identyfikacji wizualnej Ferrari, z całkowicie przeprojektowanym pokojem konfiguracji oraz strefą lounge. Nowy obiekt dysponuje 9 miejscami ekspozycyjnymi, nowoczesnym autoryzowanym serwisem oraz strefą podziemną, gdzie poza studiem car detailingu znajdują się dedykowane miejsca garażowe dla aut klientów. To nie tylko salon i serwis, ale także miejsce biznesowych spotkań i ciekawych imprez.

Równie ciekawy jest obiekt w Katowicach. Wraz z rozbudową salonu (sprzedawane są w nim także samochody Maserati) stworzono tam włoską restaurację Ristorante La Squadra. To nie tylko restaurację, ale także elegancka przestrzeń wystawowa poświęcona motoryzacji. Dotąd w Polsce nie było takiego połączenia.

Na tym Ferrari nie zamierza poprzestawać i możemy się spodziewać dalszej ekspansji marki na polskim rynku. Świetną okazją do tego na pewno będzie pojawienie się na drogach nowego, "bazowego" samochodu producenta - Ferrari Roma.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.