Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje za kilka miesięcy. Producent pokazał wnętrze

Trzecia generacja Nissana Qashqai zadebiutuje już za moment. Póki co muszą nam wystarczyć zdjęcia zamaskowanego SUV-a, ale marka odsłoniła projekt deski rozdzielczej. Wnętrze Qashqaia ma być bardziej przestronne i nowoczesne.

Choć Nissan Qashqai sprzedaje się świetnie, jego wnętrze jest bardzo klasyczne. Na tle współczesnych rozwiązań (także tych obecnych w innych modelach Nissana) wygląda wręcz archaicznie. Dlatego w nowej generacji pojawi się odświeżona koncepcja wnętrza, która ma być bardziej spójna z najnowszymi modelami marki.

Zobacz wideo

Wnętrze Nissana Qashqai trzeciej generacji jest mocno inspirowane modelem X-Trail. Nissan postawił na te same, sprawdzone rozwiązania - 12,3-calowy wyświetlacz centrum multimedialnego, również 12,3-calowy wyświetlacz pełniący funkcję cyfrowych zegarów, czy mały lewarek zmiany biegów. Nissan Qashqai ma także dostać możliwość wyboru trybów jazdy za pomocą przycisku. Na pokład trafi także indukcyjna ładowarka smartfona, dodatkowe gniazda USB i nagłośnienie Bose (10 głośników i subwoofer w bagażniku).

Nissan Qashqai 2021Nissan Qashqai 2021 Nissan

Nissan Rogue 2021Nissan Rogue 2021 Nissan

Więcej przestrzeni

Nowy Qashqai nieco urośnie. Z tyłu pasażerowie dostaną dodatkowe 28 mm miejsca na nogi, a bagażnik powiększono o 78 litrów. Pod maskę trafi m.in. silnik 1.4 DIG-T czyli jednostka stworzona we współpracy Renault-Nissan z Daimlerem. Dzięki elektryfikacji zaoferuje od 130 do 180 KM. Topową odmianą ma być wariant ePower - klasyczna hybryda, w której silnik spalinowy będzie służył jako generator.

Nissan Qashqai 2021Nissan Qashqai 2021 Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.